Ajax IV - Vriendenschaar II 2-4 D.O.S. II - Ajax IV 1-4 Na de nederlaag van verleden week tegen Hilversum 3, is het ons ook thans niet mogen gelukken beslag te leggen op de punten. Ofschoon wij als team zoowel de vorige week als nu niet de minderen waren, werden wij toch geklopt. Vriendenschaar, dat voor rust met den storm als bondgenoot tegen ons ten velde trok, wist in een periode, dat wij in het veld sterker waren, op gelukkige wijze te scoren, 'n schot van zeker 40 meter afstand verdween over de toppen van Piet Keizer in de touwen, een doelpunt dat hij met minder stijl zeker had kunnen voor komen. Na deze goal verdween ons overwicht en vonden wij ons herhaaldelijk voor moeilijke situaties voor ons doel geplaatst. Situaties, waar zoowel backs als halflinie debet aan waren. Al spoedig was het 30, wel wist onze voorhoede na goed voorbereid werk den achterstand te verkleinen, maar Madame Fortuna en de storm waren ons niet genadig. Slecht werk van Knijn deed onzen achterstand weer tot 24 oploopen, met welken stand wij gingen thee drinken. Na de rust lieten wij ons door de tegen partij leeren hoe gespeeld moest worden met storm tegen. Angstvallig bleef de halflinie van Vriendenschaar achter, sporadisch kwam de bal nog op onze helft, doch door het veel te korte spel van onze voorhoede konden wij niet tot doelpunten komen. Met 2 gespeeld, 2 verloren zochten wij de douches weer op en voor straf moesten wij ons met shirts en broe ken afdrogen. Na elkaar beloofd te hebben dat vanuit Utrecht de victorie zal aan vangen (Zondag D.O.S. 2Ajax 4) zochten wij de stamtafel op en smaakte ons de ranja niet zoo als anders. Till better times. Verleden week eindigde ik mijn epistel met „Till better times".... nu hier zijn we dan met de betere berichten en niet zoo weinig ook. We klop ten D.O.S. 2 met 41 en bevestigden zoo de goede faam van het eerste elftal. Er was een geest in ons elftal vaardig geworden van „wat er ook gebeurd, we moeten winnen", iets wat een eerste véreischte is als je op het veld komt. Na vrijwel de eerste helft het beste van het spel te hebben gehad, en diverse spannende momenten voor beide doelen hadden plaats gevonden, kwam de rust met blanke score. Direct na rust opende D.O.S. een offen sief op ons doel, dat het slechtste deed verwachten. Doch met groote moeite wisten we echter stand te houden. Als bij een aanval van ons de D.O.S.-keeper den bal laat vallen is Klaas Stuurman er als de kippen bij (10). Na een prachtige pass van denzelfden speler gaat Hein er van door, geeft een kogel en met 20 staan wij voor. Wel maakte D.O.S. een tegen- punt, maar wij verplaatsten het spel meer en meer, en twee fraaie goals van Hein deden de rest. Rest mij nog te vermelden dat Hyman ziek was en toch goed speelde en. dat er geen dames mee op reis waren (reuze gezellig). Wie in het vervolg toch een meisje mee brengt, wordt gewipt. So longl HANNOVER PETER. 54

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 14