i SPORTIVITEIT Ajax II - Stormvogels II 3-0 Z ALLES VOO SPORT C W. H. EILERS Co. N.V. Gelukkig voor Ajax kan R.C.H. niet door den rood-witten muur heen dringen en dadelijk daarna fluit de scheidsrechter voor het laatst, waar mede dus Ajax II weer twee punten rijker is. D. C. Met op twee spelers na hetzelfde elftal van den vorigen wedstrijd ver scheen Ajax in de volgende opstelling: Weppner Blomvliet Loois Kluft v. d. Veen Bleker Stam Pelser v. Leuveren Gerritsen de Haan Direct na het begin blijkt al, dat de Stormvogels niet met zich laten spotten en dat ze van plan zijn hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Van weerszijden wordt geprobeerd zoo gauw mogelijk het vijandelijk doel te vinden, waarin de blauw- zoowel als de rood-witten niet dadelijk slagen. Het tempo wordt hoog opgevoerd en er ontstaan eenige hachelijke momenten voor den Stormvogels-keeper, afgewisseld door snelle aan vallen van den anderen kant, die echter alle stranden op de zeer goed spelende Blomvliet en Loois. Twee corners op het IJmuiderdoel leveren niets op, doch als eenige oogenblikken daarna Harry Pelser den bal goed op z'n hoofd krijgt, bedenkt hij zich geen moment en met een prachtigen kopbal weet hij Ajax de leiding te geven: 10. De blauw-witten geven zich echter niet gewonnen en zetten alles op alles om den achterstand in te halen, waarin ze echter na herhaalde pogingen niet slagen. Van Leuveren loopt nog al eens in de buitenspelval, die de beide backs van Stormvogels listig opzetten en dat is jammer, want de kansen, die hij krijgt om te doelpunten, zijn werkelijk heel goed. Met den stand 10 komt de rust. Na de hervatting hetzelfde spelletje als voor de rust, maar nu eenige gevaarlijke momenten voor den Ajax-keeper, die echter geen fouten maakt. Als een der IJmuider'-backs in het strafschopgebied hands maakt, ont gaat dit den scheidsrechter niet en den toegekenden strafschop zet aan voerder Blomvliet (expert op dit gebied) in een voor Ajax noodig doelpunt om: 20. Dat hiermede de doelpuntenhonger der Ajacieden nog geenszins is gestild, bewijst van Leuveren, die met de derde goal de overwinning veilig stelt, waarmede Ajax 2 haar vierde overwinning in successie be haalde. Eindstand dus 30. Aan keeper Weppner, die naar wij hoorden, een lichte hersenschud ding heeft opgeloopen, onze beste wenschen voor een spoedig en alge heel herstel. D. C. Wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww Loyale, prettige bediening als deel van 'n ernstig streven den klant tot vriend te maken. ook in k t\ leen KALVERSTRAAT 43 51

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 11