fg|^WED?rRU& i^jgyVEtóLAGEN. Ajax II - R.C.H. II 2 -1 Voor de tweede maal in dit seizoen moesten Blomvliet c.s. op eigen terrein ten strijde trekken en ditmaal tegen R.C.H. De opstelling was als volgt: Weppner Blomvliet Distelbrink Loois J. v. d. Veen Bleker Stam Gerritsen v. Leuveren Aukema de Haan Reeds direct na den aftrap trekt Ajax ten aanval, doch de R.C.H.- verdediging grijpt goed in en stelt haar voorhoede in staat een run op het Ajaxdoel te ondernemen, waar deze linie echter in Distelbrink en Blomvliet een hechte defensie vindt. Vrouwe Fortuna blijkt niet erg pro-Ajax te zijn, want twee schoten van Aukema en één van Gerritsen hadden zeker beter lot verdiend, doch later is deze Dame ook R.C.H. niet erg welgezind. De aanvallen van de Haarlemsche blauw-zwarten zijn niet van gevaar ont bloot, doch evenals bij Ajax, laat het plaatsen nog al eens wat te wenschen over. Bleker, die er (evenals z'n beide collega's uit de middenlinie v. d. Veen en Loois) zeer goed in blijkt te zijn, houdt met een moeien kopbal de score dubbelblank; de 1 zweefde al angstvallig dicht achter den naam van de Racingclub, die goed komt opzetten en waarin de lange spil uitblinkt. We noteeren een mooi schot van Loois en, als na ongeveer twintig minuten spelen, Gerritsen met een zeer goede pass van Leuveren in staat stelt den R.C.H.-keeper te verschalken, wordt het werk van Rood-Wit dus eindelijk beloond. Het spel kan de toeschouwers echter nog niet bevredigen, want er wordt aan beide kanten vaak hopeloos geknoeid en erbarmelijk slecht geplaatst. R.C.H. wil schijnbaar niet met leege handen in Haarlem terugkomen en zet alles op den aanval. Vooral 't werk van de beide buitenspelers valt op, doch ze vinden in Weppner een waar struikelblok. Het spel golft wat heen en weer, doelpunten komen er echter niet meer, zoodat de rust komt met onveranderden stand: 10. De versnaperingen hebben den heeren blijkbaar geen goed gedaan, want na de rust wordt het publiek „onthaald" op een tamme vertooning, waarin echter verandering komt, als na vergeefsche pogingen van de Haan (die we wel eens beter hebben gezien) de Haarlemmers het initiatief tot aanvallen overnemen. Kritieke momenten ontstaan er voor Weppner's heiligdom, doch 't is en blijft 10. Eindelijk, een kwartier voor 't einde, weet van Leuveren uit een door Stam goed genomen corner, nummer twee langs den Haarlemschen doel man te jagen: 20. Een zeer fraai doelpunt. Stam geeft nog eenige mooie passes, doch zonder resultaat. De spanning neemt toe, als R.C.H. met een eveneens mooi doelpunt de eer weet te redden en daarna dan haar laatste krachten inspant om nog een puntje voor gelijk spel in den wacht te sleepen, waarin ze bijna slaagt, als de scheidsrechter om een nog niet geheel duidelijke reden, een vrijenschop bij den rand van het strafschopgebied tegen Ajax geeft. 50

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 10