kreeg, op zijn bekende, vlotte wijze aan kant maakte, dan hebben wij zoo ongeveer naar voren gebracht, wat er over de match Ajax C.V.V. te zeggen viel. Ook de tweede competitie-match.de op papier zoo lastige uit wedstrijd.... tegen het Utrechtsche D.O.S., leverde ons een 51 zege op. Is dit voldongen feit, uit hoofde van het binnenhalen van de twee kostbare punten, voor ons belangrijk, van niet minder belang en tevens tot nog meer vreugde stemmend, is de wijze waarop deze overwinning werd bevochten. Ons geheele elftal heeft, vooral voor half-time, uitstekend gespeeld (vriend en vijand waren het hierover gloeiend eens). Viel in den strijd tegen C.V.V. onze forward-linie eenigszins uit den toon, tegen D.O.S. ging het stukken beter, met gevolg, een voor de rust bevochten klate rende overwinning. Gerrit Fischer legde in de eerste minuten van den strijd met twee échte „Fischer-goals" èn den grondslag voor het uiteindelijke resultaat èn de fundamenten waarop hij en zijn mede spelers, met rustig en overlegd spel, de overwinning konden veilig stellen. Ackerman en Groenewoud bevestigden, ja, verbeterden zelfs den goeden indruk van de vorige week, zoodat hun eerste optreden in het voetbal-Walhalla gelukkig geen uitgooier is geweest en wij nog veel van hen kunnen verwachten. Ackerman schijnt iedere match goed voor een paar doelpunten te zijn (wederom scoorde hij tweemaal) en Groenewoud z'n adspiraties gaan ook in die richting, getuige zijn doel treffende „headball" waarmede hij zijn naam plaatste op de lijst der Ajax-goalgetters, seizoen 19401941. Van de halflinie en achterhoede niets dan goeds. Keizer weer in grootschen vorm en Dick Been en zijn partner Potharst deden de eerste lettergreep van Jan zijn naam alle eer aan en hielden achter de zaak „pot"-dicht, zoodat Dumortier weinig of geen kans kreeg. Éénmaal wist de D.O.S.-midvoor te ontsnappen en toen lag de bal achter Keizer. Schubert, v. Stoffelen en Hordijk (helaas vertrekt Jaap naar Duitschland) steunden èn achter- èn voorhoede zoo voortreffe lijk, dat feitelijk, niettegenstaande een oogenschijnlijke veldmeerder- heid van D.O.S.de Ajax-victorie geen moment in gevaar is geweest. Al met al kunnen wij over de prestaties van onze mannen dik tevre den zijn en alhoewel er nog het één en ander te verbeteren valt, be hoeven wij o.i. geen vrees voor de onderste plaats op de ranglijst te hebben. Ajax 2 had eveneens een uitstekende start en klopte D.W.S. 2 in een fraai gespeelden wedstrijd met liefst 50. Een goed begin is het halve werk en.... hoe denken de heeren over een kampioenschap? Ajax 4 stelde danig teleur en verloor den uit-wedstrijd tegen Hilver sum met 13, wat voor een elftal met spelers als Keizer, de Weert, Beumer e.a., toch weinig roehiruchtig is. Wij zullen het maar houden op een „off-day" en rekenen er op, om voortaan van betere resultaten melding te kunnen maken. Een Ajax-combinatie won, na in de demi-finale R.K.A.V. te hebben uitgeschakeld, met 41 van G.V.O. de finale van het R.K.A.V.-tournooi, zoodat wij een jaar lang kunnen pronken met den voor dit tournooi beschikbaar gestelden fraaien wisselbeker. Een andere Ajax-combinatie behaalde met een strafschoppen-over winning op een D.W.S.-combinatie den 3den prijs in het V.V.A.-tournooi. Een ZeeburgiaAjax voetbaldag, voor onze jeugd-elftallen, leverde ons vijf nederlagen en één overwinning op, wat nu niet bepaald van het goede te veel is. Voor de uitslagen verwijzen wij naar de elders in dit blad gepubliceerde lijst. 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 3