En de voetbal rolde weer Het is de eerste competitie-Zondag en deze wordt begunstigd door prachtig, zonnig herfstweer. Eindelijk, na twee maal uitstel (maar ge lukkig geen afstel), kunnen we dus weer eens een kijkje in de Meer gaan nemen, waar we een heeleboel veranderd vinden. Het begint al in de Kruislaan. Eenige terreinen moesten er aan ge- looven en, naar algemeen beweerd wordt, zullen op de plaats waar vroeger onze voorvaderen op voetbalgebied lauweren oogstten, waar jonge en oude, magere en dikke voetballers achter de bruine vodden- baal aanjoegen, in de toekomst eenige fraaie plantsoenen verschij nen. Ook dit stukje Amsterdam is dus historie geworden. Wie weet of er over jaren geen wolkenkrabbers zullen verijzen, hetgeen echter de mooie, statige laan niet ten goede zal komen. Maar men moet de dingen echter niet vooruitloopen. Na de Kruislaan uitgereden te zijn, komen we op den Middenweg en we staan verbaasd over de verandering, die daar heeft plaats gevonden. Heel wereldsch rijden er trams door ,,'t Dorp", de bus is verdwenen. Eindelijk! Zouden de dorpelingen wel in zoo'n snelrijdend monster hebben durven stappen? Het feit, dat lijn 9 tot het Ajax- Stadion is doorgetrokken, zal echter vast geen nadeelige gevolgen hebben voor de Ajax-clubkas. Langs politie-agenten, zoowel te paard als te voet, arriveeren we eindelijk in het Ajax-home. En onwillekeurig gaan onze gedachten een jaar terug: naar de eerste noodcompetitie-wedstrijd in 1939. Toen waren vele Ajacieden verhinderd dezen wedstrijd (was 't niet Ajax D.O.S.?) bij te wonen, omdat ze „ergens in Nederland" hun vaderland verdedigden. Nu, 22 September 1940, zien we het meerendeel gelukkig weer gezond en wel op de tribunes terug. Reeds direct gevoelen we ons weer thuis op de overdekte. Vele be kenden zien we na maanden terug en de altijd gezellige sfeer van den Ajaxkring is ook nu weer aanwezig, 't Moet echter gezegd wor den, dat we toch eenige oude bekenden missen. Worden die Ajax ontrouw? Neen, dat mag niet! Keert terug van het dwaalspoor, het is nog niet te laat! We rekenen er op, dat U bij den volgenden thuis wedstrijd weer met Uw geheele familie aanwezig zult zijn. Bent U 's middags verhinderd, bezoek dan 's morgens de jeugdwedstrijden. U hebt het vroeger, toen U zelf nog speelde, ook leuk gevonden, als er publiek langs het lijntje stond. Maar laten we niet afdwalen, want we staan nu niet langs het lijntje naar de Rood-Witte jeugd te kijken, maar zitten nog steeds op de tribune, waar vroolijk de muziek klinkt, nog twintig minuten ver lengd, omdat de trein uit Rotterdam vertraging heeft. Het terrein ligt zonovergoten voor ons, nog door geen enkelen voetbatvoet betreden. De kansen van Ajax worden voor de zooveelste maal besproken. We zien in gedachten de ranglijst van 't vorig seizoen: Ajax op de zesde plaats. Inzinkingen zijn er echter enkel en alleen maar om te boven te komen, dus Ajacieden, op naar het achtste landkampioen- schap! Gelukkig werd de wedstrijd AjaxC.V.V. met 51 gewonnen, maar een erg bevredigend gevoel hadden we niet, toen de scheidsrechter voor het laatst floot. We weten echter, dat het heilige ernst van de spelers is, om Ajax dit jaar weer een- gevreesd en geducht tegenstan der in het geheele land te doen worden. En zoo behoort de eerste competitie-Zondag van het seizoen 1940 1941 weer tot het verleden. Het bruine monster wordt weer alom ver eerd. De voetbal rolt weer! D. C. 36

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 12