Belangrijk bericht voor Leden en Donateurs. rustig en met overleg worden gespeeld, wat eveneens aan de kracht van het elftal ten goede zal komen. Niet minder belangrijk dan de techniek is de tactiek: de kunst om, binnen de toelaatbare grenzen, zoo gunstig mogelijk gebrüik te maken van de middelen om het speldoel te bereiken. Bedoelde „grenzen", die aan het uitbuiten van de middelen dus een een bepaalde beperking opleggen, worden aangegeven door de spel regels en dienen om het spel aan zijn doel te laten beantwoorden. Tusschen spelregels en tactiek heerscht een nauwe samenhang en wijziging van de een kan een wijziging van de ander tengevolge hebben. Zoo werd onlangs voor den doelschop een nieuwe regel ingevoerd om het gevaarlijke aanvallen van den doelverdediger na het be kende „opwippertje", te voorkomen en voor dien tijd reeds werd het noodzakelijk geacht den buitenspelregel te veranderen, omdat de tac tiek van den z.g. „buitenspelval" een te nadeeligen invloed had op het maken van doelpunten. Iedere spelregelverandering opent echter den weg naar een aanpas sende tactiekwijziging! Na de invoering van genoemden nieuwen buitenspelregel b.v., va rieerde een Engelsche vereeniging haar speltactiek zoodanig, dat de, door den nieuwe regel ontstane verzwakking van de verdediging, weer gecorrigeerd werd. En deze verandering was zoo afdoende, dat dit systeem al meer en meer navolging heeft gevonden en ook in ons land met succes wordt toegepast. Uit het bovenstaande blijkt dus, dat het niet alleen voldoende is de spelregels uit het hoofd te leeren, maar dat deze dienen te worden bestudeerd tot het bouwen of veranderen van een bepaalde tactiek. Maar ook zal de tactiek in al haar mogelijkheden bestudeerd moeten worden om eiken tegenstander met het juiste wapen te kunnen be strijden, terwijl tot slot de techniek, het strijdmiddel waarvan ook het succes van de toepassing van de tactiek grootendeels afhankelijk is, in alle vormen beheerscht moet worden. J. DISTELBRINK. Wij gaan goedkoop zwemmen. Dank zij besprekingen met den Directeur van het Zwembad Heilige- weg, kunnen onze leden en donateurs op vertoon van hun lidmaat schapskaart van „Ajax" tegen zeer gereduceerden prijs zwemmen. Tegen het speciale tarief van 0.25 per bad kunnen onze leden en donateurs (natuurlijk ook de Dames op vertoon van hun dames- kaart) iederen dag van 719 uur gebruik maken van het zwembad aan den Heiligeweg. Slechts des Zaterdagsmiddags hebben onze kaarten geen recht op bovengenoemde reductie. Men praat in deze tijden zoo gaarne over bezuinigingen en daarom moet het voor onze leden en donateurs toch wel prettig aandoen, dat het Bestuur tracht zooveel mogelijk U de noodigev voordeelen te bezorgen. Dit minimale tarief kan slechts gehandhaafd blijven bij voldoende deelname. Begrijpelijk is het natuurlijk, dat de Directie van het bad eerst eens wil zien of er voldoende interesse bij de Ajacieden hier voor bestaat en is deze regeling voorloopig tot 31 December a.s. geldig. Dames en Heeren, van heden af dus iedere week naar het Zwem bad aan den Heiligeweg. Voorloopig zeggen wij de Directie van het Zwembad Heiligeweg hartelijk dank voor deze mooie geste. HET BESTUUR. 35

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 11