Belevenissen om hei kampvuur en op hei voetbalveld van één die terugkwam. Na twee maanden, vergezeld van den ouden, vermaarden, trapper. Jack London Town, gekampeerd te hebben in het barre noorden, aan de boorden van den zich schilderachtig door de bergen slingerenden Schoorl, in de omgeving, waar de majestueuse Alkmaarsche Cheese- Mountains zich in volle pracht verheffen, kon ik het verlangen naar meer geciviliseerde regionen niet langer weerstaan en besloot daar om mijn vriend Jack, die door niet van zijn wil afhankelijke omstan digheden genoodzaakt was zijn bivak ook gedurende de komende wintermaanden aldaar op te slaan, te verlaten en de terugreis te aanvaarden. Old Jack verzocht mij evenwel, zijn blanke broeders van den stam der Ajacieden te groeten en sprak daarbij de hoop uit, dat zij met succes het oorlogspad met Koning Voetbal in het komende seizoen zouden betreden. Na een voorspoedige reis, richtten mijn eerste schreden zich, na aankomst alhier, naar het land van de molens, waar de kermis juist uitgebroken was; het behoeft geen betoog, dat de klanken van het schoone lied: „En we ganen met z'n allen naar de Zaan, waar de wieken van den molen lustig gaan" mijn ietwat gedrukte stemming aldra in feestvreugde deed verkeeren; wat mij echter in extase bracht, dat waren de zegekreten der jeugdige Ajax-krijgers, die driemaal in successie als overwinnaars uit het strijdperk traden, na op hun te genstanders een buit van 15 scalpen te hebben veroverd, terwijl zij zelf slechts het verlies van 4 dezer tropheën hadden te betreuren. Hoe zij de Ajax-totem deden zegevieren? Het hieronder volgende diene om hun heldendaden aan de vergetelheid te ontrukken: Het eerste treffen op het groene veld had plaats tusschen het voor- loopig samengestelde le Ajax Junioresteam en het dito van Z.F.C. in de volgende opstelling: van Heusden Anneveldt Couton van Eyk Meyer Focken Timp de Graaf van Dijk Smit Koers In het begin van den strijd gaven beide partijen elkaar niet veel toe; het frissche open spel van Z.F.C. gaf onze achterhoede nogal eens wat hoofdbrekens, waarbij vooral Couton vaak te kort schoot. Zijn partner Anneveldt deed het iets beter, doch toonde zich ook nog niet „The right man in the right place"; het voortreffelijke spel onzer middenlinie deed ten slotte de balans in ons voordeel overslaan en toen Karei Meyer met 2 prachtige kopballen en Focken met een ferm schot de score geopend hadden, was er geen houden meer aan. In de voorhoede waren het in hoofdzaak Smit en van Dijk die goed spel te zien gaven,- beiden doelpuntten eenmaal, nadat onze „Karei" de vierde zijn 3e goal ter wereld had gebracht. Rust alzoo 60 in ons voordeel. Na half-time hebben wij de Graaf rechtshalf geplaatst en van Eyk rechtsbinnen. De Graaf toonde zich een beter half- dan voorhoede speler, terwijl van Eyk bewees een all-round voetballer te zijn, die op beide plaatsen uitstekend heeft voldaan. Met van Eyk in de voor hoede kwam het spel van Timp ook meer tot zijn recht; hij maakte de 7e goal, van Dijk de 8e en Koers de 9e, terwijl de tegenpartij een goal cadeau kreeg, doordat de scheidsrechter een bal die niet „zat", tot doelpunt proclameerde. Ten slotte nog een goedkeuring voor het keepen van v. Heusden en een afkeuring voor Koers, wiens spel enthousiasme mist en die zich te gauw gewonnen geeft als hem iets 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 8