Daar het ongetwijfeld iederen Ajacied zal interesseeren, welke vraagstukken er alzoo in de bestuursvergaderingen aan de orde komen, hebben wij gemeend in den geest van onze leden te hande len, door de voornaamste punten in ons blad te memoreeren. Door het feit, dat ons orgaan niet uitsluitend door de leden wordt ge lezen, ligt het voor de hand, dat wij alle behandelde agenda-punten niet op kunnen nemen. Onze tweede secretaris, Jan Schubert, zal ons geregeld op de hoogte houden van hetgeen er ter tafel kwam, waarvoor wij hem van deze plaats dankzeggen. Hier volgt zijn eerste verslag: Gezien de huidige omstandigheden gevoelden wij ons verplicht tot verlaging onzer entreeprijzen over te gaan. De prijzen werden als volgt vastgesteld, t.w.: Overdekte tribune 1. Onoverdekte tribune 0.60 Staan-tribune 0.30 De seizoenkaarten werden gesteld op 10.en 6.resp. voor overdekte- en onoverdekte tribune. Ten overvloede attendeeren wij er op, dat deze kaarten reeds sedert eenigen tijd bij de bekende „Ajax-voorverkoop-adressen" verkrijgbaar zijn. Ten gevolge van den oorlog werd ons aller vriend, Jack Reynolds, vanwege zijn Engelsche nationaliteit geïnterneerd en kunnen wij bovendien nog steeds niet geheel beschikken over ons stadion. In verband met het feit, dat de competitie weer op de gewone wijze, dus met promotie- en degradatie-wedstrijden zal worden ge houden en tevens nog de mogelijkheid bestaat, dat het volgende jaar wordt overgegaan tot het invoeren van een Hoofdklasse, waren wij genoodzaakt maatregelen te nemen inzake de training onzer spelers. In plaats van „good old Jack" zal de training voorloopig op een veld gelegen naast het „Wilskracht"-terrein aan den Middenweg voor het komende seizoen worden verzorgd door den bekenden Hon- gaarschen trainer W. Halpern. De heer Halpern is oud-Ungaria-speler, bezette in zijn ex-club de rechtsbuitenplaats en kwam éénmaal voor zijn land uit, n.l. tegen Italië, in welken wedstrijd hij op vier plaatsen zijn enkel brak. In Holland trainde hij Roermond, Juliana, H.S.C. en V.U.C., zoodat hij zeer zeker in staat mag worden geacht onze ver- eeniging weder aan de spits van het Nederlandsche voetbal te bren gen. Maardan moeten alle spelers zonder uitzondering met enthousiasme medewerken, zoodat ons spel niet alleen in spel- technisch opzicht, maar voornamelijk in tempo wordt verbeterd. Alleen dan zullen wij kans maken voor een plaats in de Hoofdklasse, waar wij gezien de resultaten van het laatste decennium beslist in thuis behooren. Play the game, boys! JAN SCHUBERT. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 7