Hallo, Hallo, zijn wij weer II! Ongeveer vier maanden geleden om precies te zijn 27 April vond de Ajacied zijn clubblad in de brievenbus en weinigen zullen toen hebben vermoed, dat het langen tijd zou duren, voordat het volgende nummer het levenslicht zou zien. De redenen hiervan zijn genoegzaam bekend en het lijkt ons dan ook overbodig om hierover in details te treden. Wel willen we verklaren, dat het niet alleen aan het wereldgebeuren.... en ook niet aan de activiteit van de redactie heeft gelegen, doch.... zuinigheid is de moeder van de porseleinkast.en een goed verstaander heeft maar een half woord noodig! In ieder geval; hier zijn wij weer! Ons blad is uit zijn oorlogs- en zomerslaap verlost en laten wij hopen, dat wij in de gelegenheid zullen zijn, om met de regelmaat van het tijdsein, het Ajax-orgaan onder de oogen van onze leden e.a. te brengen. Wij, de nieuwe redactie. even voorstellen: Jan de Boer Jr., welbekend om zijn heldendaden tusschen het houtwerk (wat zullen de goalkeepers een technische wenken krijgen); Jan Melchers. de gentleman van „Some senses and some nonsenses" en ondergeteekende, geven de verze kering, dat wij met onze beperkte middelen zullen trachten ons blad zoo attractief te maken, als in ons vermogen ligt. Maarmogen wij dan rekenen op de medewerking van alle Ajacieden? Ieder wel denkend mensch zal het met ons eens zijn, dat het voor een redactie onmogelijk is, om iedere match of voorval, dat onze vereeniging raakt, te verslaan en het is dan ook logisch, dat wij daarom de hulp inroepen van al wat Ajax voelt of denkt. Een clubblad heeft dan pas waarde, als vele leden liefst alle leden van tijd tot tijd hun licht laten schijnen, want after all is de Ajax-krant de band, die ons, Ajacieden, met elkander in verbinding houdt. Uit ons orgaan moeten wij kunnen distilleeren wat er in onze vereeniging omgaat en dat kan wij leggen er nogmaals den nadruk op onmogelijk alleen door de redactie naar voren worden gebracht. Wij verwachten dan ook, dat een stroom Ajax-clubblad-copy bij ons Molenkade 9, Dui- vendrecht, porto 0.07V2 zal binnenvloeien en hebben met het oog hierop onze brievenbus laten vergrooten. Ajacieden, aan U is de penen de daad!! Alhoewel hetgeen wij nu gaan schrijven tot het grijze verleden behoort, zijn wij toch verplicht, ook al om latere Ajax-historie- navorschers ter wille te zijn, de gebeurtenissen uit het clubbladlooze tijdperk aan de vergetelheid te ontrukken. Op de eerste plaats willen wij dan met dankbaarheid memoreeren, dat de circa zestig Ajacieden, die den wapenrok droegen, allen on gedeerd in den huiselijken kring zijn terugekeerd. Een felicitatie aan deze leden, waarvan er velen de verschrikkingen van den oorlog van dichtbij hebben medegemaakt, is hier dan ook wel op haar plaats. Ook hun familie-leden, die uit den aard der zaak een periode van nog heviger angst en spanning hebben doorgemaakt, dan de genen die er niet direct bij waren betrokken, wenschen wij geluk met den behouden terugkeer van hun echtgenoot of zoon. Tevens willen wij hier de nagedachtenis eeren van onze landgenooten waaronder vele sportbroeders die in den strijd zijn gebleven. Uit hun lijden rest ons alleen de hoop, dat de offers die deze helden hebben gebracht, niet voor niets zijn geweest en dat uit de daden, die zij met hun leven moesten betalen, datgene zal groeien, waarop 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 2