per maand hun opwachting te maken bij Wim Volkers. Wij hebben zoo'n ideedat bij deze samenkomsten Heinekens brouwsel op tafel komt, want, zooals bekend, Wim is aan deze instelling verbonden en een beetje reclame voor de zaak kan nooit geen kwaad. Het punt verkiezing Afgevaardigden: W.E.K.-West. District-A.V.B. werd in recordtijd genomen, doch bij het verkiezen van leiders Cricket en Honkbal werd eenigen tijd stil gestaan. De Heer Knijn ontpopte zich als propagandist voor athletiek en wilde de afdeeling cricket, die hij een „ziekelijk kind" noemde, naar de andere wereld helpen. Gelukkig wist hij de vergadering niet te overtuigen, zoodat wij het volgende seizoen, bij leven en welzijn, weder aan de cricket-competitie zulen deelnemen. Jan Blomvliet, als leider' van de Honkbal-af deeling, vond het beter om een honkbal-commissie in het leven te roepen en krijgt nu assistentie van de Heer en van Tuyl en de Wit. Wij wenschen deze heer en veel succes en ver wachten nu eindelijk weer eens een Ajax-honkbal-kampioenschap. De verzorging van ons clubblad werd opgedragen aan de Heeren Jan de Boer Jr., Melchers en ondergeteekende en wij zullen trachten onze leden, donateurs e.a. geregeld op de hoogte te houden van het Ajax-wel en wee. Zooals men ziet, zijn dus, behalve de Heer de Jongh, ook de Heeren Bremer en Schoevaart uit de redactie verdwenen. Van den Heer Bremer is ons alleen bekend, dat hij naar Castricum is vertrokken, zoodat wij het hoe en waarom van zijti verdwijnen niet nader kunnen omschrijven. JAN SCHC geïnspireerd door „clubgeest" Jan Schoevaart, die al ontelbare jaren in diverse commissies zitting heeft gehad, vond het nu „welletjes" en wenscht niet voor een herbenoeming in aan merking te komen. Zijn opinie is, dat nu het woord en de pen aan de jeugd is en daarin heeft hij o.i. volkomen gelijk. Wij voor ons persoonlijk vinden het jammer en daarin staan wij niet alleen dat Jan heeft geretireerd, maar zijn wil hebben wij te respecteeren en daarmede uit. Een afscheids woord willen wij hier echter niet tot hem richten, want wij vertrouwen, dat 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 21