Vervolgens kwam aan de orde het voorstel om Wim Anderiesen te benoemen tot Eerelid. Dat over dit voorstel niet werd ge debatteerd behoeft geen betoog en onder daverende toejuichin gen zeilde Wim de afdeeling Eereleden binnen. Dat dit Eere lidmaatschap met vlag en wim pel is verdiend, zal wel niemand willen ontkennen. Wim heeft zioli in den loop der jaren èn voor Ajax èn voor het Nederlandsche voetbal zoo verdienstelijk ge maakt, zijn werk op het groene tapijt had zoo een ieders bewon dering, dat het wel van een zeer slechten smaak zou getuigen, als onze vereeniging zijn afscheid van actief voetbal zonder meer voorbij was gegaan. Met deze onderscheiding ver dwijnt Wim echter niet van het tooneel. Spontaan stelde hij zich beschikbaar voor de elftal commissie, met gevolg, dat naast Broekmaan en Couton, Wim als dritte im Bunde de Ajax-elftal- len zal samenstellen. Als wij nu het veertiende kam- EERELID WIM ANDERIESEN pioenschap niet binnen halen, dat getal dertien moeten wij voorbij, mannen dan halen wij het nooit. Uit punt 10 vloeide het onder-staande bestuur voort: M. J. Koolhaas, le Voorzitter. W. F. Egeman, 2e W. F. Volkers, le Penningmeester. R. P. J. Vunderink, 2e J. Elzenga, le Secretaris. J. H. Schubert, 2e Th. J. F. Broekmaan, Commissaris. J. de Boer Jr., A. de Wit, Hieruit blijkt dus, dat de Heer en Exmann en de Jongh, die zich niej her kiesbaar stelden, uit ons bestuurs-college zijn verdwenen. Beide Heeren hebben bewezen, dat de Ajax-zaken hen wel waren toevertrouwd en hun 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 18