Wat de jaarlijksche Aj ax-Parlemenls-ziliing ons bracht! Dinsdag 16 Juli 1.1. kwam een kleine schare Ajacieden, honderd man, naar Hotel Krasnapolskyom de jaarlijksche Parlements-zitting bij te wonen. Nadat president Koolhaas op zijn bekende vlotte wijze de vergadering had geopend en onder meer de nagedachtenis van de in het afgeloopen jaar overleden club genoot en had geëerd, verkreeg de Heer de Jongh het woord. Deze liet, zooals te doen gebruikelijk, de notulen van de vorige jaar-meeting de revue passeeren, waarna Secretaris Elzenga voor het forum kwam en.Jan had, wij zouden haast zeggen zooafsgewoonlijk, de ver zamelde Ajacieden aan zijn lippen hangen. Hij schetste in een) bewonderens waardig- en gigantisch verslag het Ajax-lief en leed van het geposeerde club jaar en had aan het einde hiervan een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Hoe die knaap steeds zoo'n verhaal in elkander draait is ons een raadsel, maar hij noemt het slechts „Spielerei", dus zal het wel zoo zijn. In ieder geval, aan Jan Precies ons compliment. Via het jaarverslag van den penningmeester, dat wegens ziekte van den Heer Exmann een spoedig en algeheel herstel zij hem van deze plaats toegewenscht door voorzitter .Koolhaas aan de openbaarheid werd prijs gegeven, kwamen wij aan het rapport van de Kascommissie. Ook dit punt van de agenda leverde geen moeilijkheden op en werd aan de hand van genoemd- rapport, den penningmeester, onder dankzegging voor zijn keurig beheer, décharge verleend. De punten 6 eii 7 (bëgrooting en vaststelling contributie) werden vlot genomen gelukkig geen contributie-verhooging en zoo kwamen wij aan: „voorstel bestuur, inzake verhuur van ons terrein aan derden". Dit stokpaardje van Jan Schoevaart lokte heel wat discussies uit, doch na een stevig debat verkreeg het bestuur machtiging zoo noodig leden en dona teurs geen vrijen toegang te verleenen. 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 17