Rondom Ajax-D.W.S. Zoodra bekend was, dat Ajax Zondag 14 April den strijd moest aanbinden tegen D.W.S. doemden voor den Ajaxsupporter weer toonee- len op van den wedstrijd op de Spaarndammerdijksche klei. Hij zag nóg in zijn gedachten Dragers, Wiertzen, Dijkstra's, Caldenhove's en nog meer van die D.W.S.-sterren de Ajaxspelers als koek nemen. Hij zag zichzelf met een treurig gezicht de D.W.S.-veste verlaten en 's Maandags zag hij zich overgeleverd aan den hoon en ironie van de tuk-op-happen zijnde collega's, zich daarbij naar de Noord- of Zuidpool wenschend en dure eden zweerend, zich met die „kerels" nooit meer in te laten. Doch dan de volgende week, als Ajax van Stormvogels en nog een week later van 't Gooi wint, bedenkt hij, dat die collega's de kwaadsten niet zijn en in een opwelling van ver gevensgezindheid geeft hij een rondje sigaren of dergelijke genot middelen weg, daarbij een excuus prevelend voor zijn onvriendelijke gedrag op dien Maandag na D.W.S.Ajax. Ondanks het feit, dat de prestaties van Ajax zich nadien bewogen in de richting van een kruiswoordpuzzle verticaal, oftewel naar bene den, werd de veel besproken en vooruit becritiseerde match Ajax D.W.S. met veel belangstelling tegemoet gezien. Op gokkies-belust- zijnde individuen sloten weddenschappen af, waarbij Ajax uit den aard der zaak heel zuinig met doelpunten bedacht werd. Thuis niet meer te houden en gehoord hebbende, dat Ajax III thuis zou spelen tegen Blauw-Wit III, togen we dus welgemeend naar 't Ajaxhome waar het ongezellige weer (er stond een onaangename koude wind) blijkbaar op de spelers was overgeslagen, want schitte rend was de eerste helft van den wedstrijd niet. Als na ongeveer twintig minuten spelen rechtsbuiten Reyenga met een mooi doelpunt Ajax de leiding geeft, komt er wat schot in. Blauw- Wit, dat Piet de Boer in dë gelederen telde, probeert met veel moeite tot Steenhagen's heiligdom door te dringen, doch de aanvallen komen vaak niet verder dan de beide backs Knijn en Hijman, die goed opruimen. Ajax onderneemt dan eenige goede aanvallen, doch tot het bruine monster in de touwen jagen komt het niet, voorloopig althans. Maar even later weet de Haan, die voor de variatie eens rechtsbinnen speelde, met een prachtig schot de achterhoede van Blauw-Wit te verschalken: 20. Nog is het spel niet bepaald mooi. De Zebra-aanvallen leveren nog steeds niets op, maar ook de corners door Reyenga en Ottolander op het vijandelijk doel genomen, hebben geen doelpunten tot gevolg. Even voor rust verlaat Cor ter Horst het veld voor een blessure en daar er geen invaller te bekennen is, speelt Ajax met 10 man verder. Met een 20 voorsprong stelt de scheidsrechter ons door het rust- signaal in de gelegenheid, de wedstrijd van de Juniores Ide Spar taan Jun. I te bewonderen. En daar de wedstrijd hier heel wat aardiger was en er bovendien door de Ajaxboys een kampioenstitel in den wacht viel te slepen, moet U mij maar niet kwalijk nemen, dat ik de tweede helft van Ajax IIIBlauw-Wit III heb laten schieten. (Eindstand 41). Bij de Juniores dan, valt de Ajaxspil op, die door goede passes zijn linkervleugelman Estie en rechter-dito Petrie volop werk geeft, waarvan vooral Estie in de eerste helft een zeer dankbaar gebruik maakte. De Spartaankeeper blijkt echter uit het goede keepershout te zijn gesneden, want geruimen tijd weet hij de score dubbelblank te houden. Er hangt echter een doelpunt in de lucht en ja, even later weet de Ajaxvoorhoede den weg naar het Spartaankeeper's heilig dom te vinden: 10. Enthousiast wordt de strijd voortgezet. Steeds 254

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 6