WedStrud VERfLAGEH. De wedstrijd, dien de Juniores zouden spelen tegen de Ajaxvete- ranen, mocht zich verheugen in een vrij groote belangstelling, zoodat uit den aard der zaak bij Ajax IIde Meteoor II niet veel publiek was. En ditmaal hebben de wegblijvers eens gelijk gehad, want het was.... sof. Ajax kwam uit in de volgende opstelling: Weppner Klaasen v. d. Veen Stroker v. Stoffelen Hordijk Ottolander de Haan Brokmann de Koning Kraamwinkel Reeds kort na den aftrap wordt de Meteoorkeeper gepasseerd: 10 en het blijkt wel, dat Ajax te sterk voor de Meteoren is. Af en toe probeert de Meteoor wel eens tot het doel van Weppner door te dringen, doch deze heeft niet de minste moeite met die ballen en gebruikt zijn overigen vrijen tijd met heerlijk languit in de zon te gaan zonnebaden. Aan den anderen kant doet de Ajax-voorhoede pogingen om voor de tweede maal de Meteoorkeeper te laten visschen, waarin ze slaagt, nadat Theo Brokmann eerst 3 maal achtereen den keeper tracht te doorboren en eindelijk de vierde maal den stand op 20 kan brengen. Wie dacht, dat de Meteoor nu alles op alles zou zetten, kwam bedrogen uit. Het plaatsen van deze club is zoo slecht, dat geen der Ajacieden moeite behoeft te doen den bal met veel trucs van zijn tegenstander afhandig te maken. Dit slechte spel doet ook zijn invloed gelden op dat van Ajax, want alhoewel de Ajaxvoorhoede voortdurend voor het Meteoordoel zit, loopen alle aanvallen door het zeer nonchalante afwerken op niets uit. In de middenlinie blinkt Stroker weer uit door zijn zwoegen, in gooien en vooral zijn strakke passes naar de vleugels, doch ook Hordijk en v. Stoffelen staan hun mannetje. Nadat eerst het spel wat te kort wordt gehouden, wordt het later wat opengegooid en de aanvallen van Kraamwinkel zijn niet van gevaar ontbloot, doch blijven alle zonder resultaat. Een mooie kop bal van de Haan en een goede voorzet van de Koning hadden zeker beter lot verdiend, maar. de afwerking! Om nu niet onder te doen voor hun tegenstanders, onderneemt de Meteoor zoomaar twee aanvallen achter elkaar op Weppner's heilig dom, doch v. d. Veen en Klaasen zetten met flinke trappen hun voor hoede weer aan het werk, waarna de scheidsrechter voor rust fluit. De tweede helft is nog geen vijf minuten oud als Theo Brokmann den stand op 30 brengt, hetgeen de Meteoorspelers hun monden doet openen, maar bepaald vriendelijke dingen schreeuwen ze elkaar niet toe. Onder het alziend oog van zijn pipa jaagt Brokmann voor de vierde maal het bruine geval in de touwen. 283

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 35