geweest kunnen zijn. Nu wonnen de Blauw-Wit adsp. met 20, een zege, bevochten in de laatste vijf minuten van den strijd. Het is jammer dat van Dijk niet de moeite heeft genomen om wegens ziekte af te schrijven. Indien men een aanschrijving voor een wed strijd ontvangt en men is ziek, dan is het toch niet meer dan logisch dat men den secretaris dit mededeelt, zoodat deze dan maatregelen kan treffen. Indien men dit achterwege laat, dan dupeert men de vereeniging en niet in mindere mate zijn clubmakkers. Het was dan ook een groote teleurstelling voor de jongens. Van de adspiranten kan men nog niet verlangen, dat zij het spel in de perfectie uitvoeren. Er hapert hier en daar nog wel eens wat aan. Wat de jongens echter in dezen wedstrijd hebben gepresteerd is alleszins voldoende. Zij hebben hun huid zoo duur mogelijk verkocht. Ook hebben zij kansen gehad om te scoren; deze gingen echter door treuzelen verloren. Adspiranten II bleven op het pad der overwinningen voortgaan. D.E.C. kreeg met 40 en A.F.C. met 61 klop. De Heer van Os klom weer eens in zijn pen en zond ons van diverse adspirantenwedstrijden zijn zoo langzamerhand bekend geworden verslagen. Hier volgen zijn indrukken van de match tegen A.F.C. AJAX ADSP. 2—A.F.C. Het begin was voor ons allesbehalve bemoedigend, want reeds bin nen de minuut had A.F.C. een 10 voorsprong genomen, hetgeen hun duidelijk maakte, dat onze keeper niet al te betrouwbaar was. Met volle energie wierpen de roodbaaitjes zich opnieuw in den strijd en met den wind in den rug lukte het hen wonderwel voorloopig in den aanval te blijven. In deze periode was Barkema echter hun grootste struikelblok en daar ook de onzen zich geleidelijk aan wat meer lieten gelden, werd aan A.F.C. de kans ontnomen, om zich door een paar doelpunten veilig te stellen. Vooral Fraenkel bracht leven in onze brouwerij, door met goed op den vleugel geplaatste ballen Meekers en Fischer aan het werk te zetten; ook Keyzer, die de ballen ging ophalen, bracht opluchting in onze achterhoede, zoodat de veld- meerderheid van A.F.C. spoedig tot het verleden behoorde. Reeds dachten wij de rust met een 10 achterstand in te moeten gaan, toen Meekers, even voor tijd, met een goed schot gelijk maakte. Na half-time was het met A.F.C. geheel gedaan. Onophoudelijk zaten wij voor hun doel en door goed spel, vooral van Meekers, werd de stand tot 61 opgevoerd. Van Stratum wist de A.F.C.-keeper nog 4 maal en Lambrechts 1 maal te passeeren. De beste spelers van het elftal waren: Meekers, Fraenkel en Bar kema. Ook Keyzer en van Stratum mogen genoemd worden. Fischer werd in het begin van den wedstrijd geblesseerd. Hij heeft derhalve op halve kracht moeten spelen, maar ondanks dat toch nog wel goede dingen gedaan. De invallers v. d. Mey en Oosterbaan hebben niet teleurgesteld. Adspiranten 3. Ook dit elftal behaalde weer fraaie overwinningen. Hun slachtoffers waren N.V.C. (52) en Wilhelmina-Vooruit (70). De wedstrijd tegen Wilhelmina-Vooruit, die wij met 70 wonnen, had met een beetje behoorlijk spel zeer zeker de dubbele cijfers moe ten opbrengen. Zij, die het er nog 't beste afbrachten waren Heinrich, Donker en Matto. De rest was zéér middelmatig. Verder moet Ris, die alles alleen wil doen, rechtsbuiten wil spelen als hij middenvoor staat en middenvoor als hij rechtsbuiten staat, er aan denken, dat dat aanhoudend geschreeuw in het veld niet te pas komt en wij dat ook niet in het Ajax-milieu gewend zijn. 280

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 32