daar Eenenaam, Meyer en Bosboom weer uitstekend op dreef waren, was dat al een zeer lastige opgave. Toch hebben zij nog enkele kan sen gehad, doch, zooals reeds gezegd, Hagen was niet te passeeren en zoo bleef het Ajax-doel ongerept. Over onze stormlinie kunnen wij meer dan tevreden zijn. Viermaal wisten zij het Spartaan-net te vinden en hadden de rood-broeken niet zoo stug verdedigd, dan waren er wis en zeker nog een paar Ajax-doelpunten ter wereld gekomen. Vooral Petrie had een groot aandeel in de Ajax-zege en het derde doelpunt, dat van zijn voet kwam, was bijzonder fraai. Ons binnentrio, Zwaan, Hoks en Koers, speelde eveneens een uitstekenden wedstrijd, doch Estie, onze linksbuiten, leek ons niet zoo goed gedis poneerd als anders. Al bij al een zeer goede match, die het talrijke publiek (er werd op het hoofdveld gespeeld) een goed beeld heeft gegeven van het Amsterdamsche jeugdvoetbal. Juniores 2 klopten K.V.B. met 21 en speelden tegen Blauw-Wit met 44 gelijk. Onze medewerker J. Koomen schrijft over deze laatste match: BLAUW-WIT—AJAX. Deze wedstrijd is er een geweest van het goede soort, d.w.z. tech nisch, snel en enthousiast. Een handicap voor onze jongens was dat zij een tweetal spelers voor de Juniores 1 moesten afstaan. Dat neemt echter niet weg, dat de invallers verdienstelijk hebben gespeeld. Onze jongens namen de leiding door een penalty wegens ongeoor loofd afhouden. Niet lang daarna scoorde Blauw-Wit. Het spel ging snel op en neer. Beurtelings waren de doelen in gevaar en hierbij bleek, dat de Blauw-Wit voorhoede er voor ons doel danig opzat. De tegenpartij was over het geheele veld iets agressiever. Onze jongens waren misschien technisch iets beter. Hoe spannend het verloop was blijkt wel uit het feit, dat wij na den 11 stand steeds een goal achter bleven totdat een halve minuut voor het einde onze jongens den gelijk maker konden scoren. Het is opmerkelijk, dat, toen de stand 32 in ons nadeel was, en dit was circa 10 minuten voor het einde, onze jongens zich verder op verdedigen wilden gaan toeleggen. Het blijkt hoe verkeerd dit gezien was. Immers, indien men met zoo weinig speeltijd achter staat, is toch aanvallen het eenigste middel waarin dan nog heil te zien is. Gelukkig kon ondergeteekende hen tot andere gedachten brengen en zoo kon den zij door opdringen het genoegen smaken den gelijkmaker te scoren. Het geheele elftal heeft hard gewerkt en het was een uiterst faire wedstrijd. Ook Blauw-Wit kon er zijn en het gelijke spel 44 geeft mijn inziens de juiste verhouding weer. Nu geen steek meer laten vallen jongens, dan kan een beslissingsmatch uitmaken, wie nu inderdaad de sterkste is. Juniores 3 handhaafden hun ongeslagen record en wonnen met liefst 121 in Diemen van D.V.A.V. Volhouden jongens, het kampioenschap komt in 't zicht. Adspiranten I zijn voor den eere-titel uitgeschakeld. Wel wonnen zij met 21 van D.W.V., doch van Blauw-Wit werd met 20 verloren, zoodat hun kans is verkeken. Ook van dezen wedstrijd zond de heer Koomen ons een verslag. Hier komt het: BLAUW-WIT—AJAX Adsp. I. Een tweede maal hebben de adspiranten hun meerdere in Blauw- Wit moeten erkennen. Het moet hier echter gezegd, dat het kracht- verschil niet groot was, en zoo onze jongens met een volledig elftal in het veld hadden kunnen komen zou de uitslag ook andersom 279

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 31