Wat een verschil hé meheer. Kop dicht, hier neem die spijkers. Gossie meheer, wat een lange. Kiezen op elkaar, zoo, timmer nu die draadnagels in hun hersen pan, en hang er dat bordje „pingel niet" aan. Klaar meheer. Prachtig, snap je hier de beteekenis nu van??? Zeker meheer, 't is me zoo klaar als een klontje; U wilt hiermee zeggen dat alles wat maar een „4jax-shirt" draagt, van klein tot groot, van jong tot oud, kortom „Adspirant", „Junior", „Lid", „Vete raan", breken moet met dat vervloekte „pingel-systeem". Pingelen vermoeid ontzettend en wanneer we dus met die pingel-evolutie sta ken, komt dit onze „Ausdauer" waarmede het momenteel door héél Ajax heen treurig gesteld is, ten goede. Open, open, open spel, daar moeten wij naar toe meheer, omdat het véél productiever is en lang niet zoo vermoeiend. Dat bedoelt U er mee, meheer. Je bent een reus Dirk, hier heb je een „knaak". Dank U vriendelijk meheer, maar. ik zie niks. 't Is ook een „figuurlijke" knaak Dirk. Pingel niet, pingel niet, Koning Voetbal die gebiedt. Al zijn Ajax-onderdanen, Met dat pinglen is 't gedaan-en, Als je voort blijft gaan met drijven, Moet je honderd regels schrijven. Open Game, open Game, Dat zij voortaan ons systeem, Dat negeeren van den vleugel, Duid ik je ontzettend euvel, Dus voldoe aan mijn verzoek, Of je komt in 't klachtenboek. Samenspel, samenspel. Kort of lang, maar altijd snel, Kan mijn oogen méér bekooren, En bevordert méér het scoren, Dan die lamme pingel-sport, Waar je draaierig van wordt. Hoor hem puffen, blazen, hijgen, Oef. 'k zal straks die bal wel krijgen 'k Heb er nét zoo „zes gevoerd". Hé, mijn keel lijkt afgesnoerd, Ja ik kom al, en kijkt boos, Voila. de pingel-virtucos. Pingel niet, pingel niet. Koning voetbal die gebiedt, Al zijn Ajax-onderdanen, Met dat pinglen is 't gedaan-en, Als je voort blijft gaan met drijven, Moet je niet in „Ajax" blijven. TRIC-TRAC. 277

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 29