van den Zondagmiddag kijken. Teneinde geen last van de honderd tot tweehonderd toeschouwers te hebben bij het spel, was er een tweede lijn aangebracht, eenige meters van de eigenlijke speelterrein omlijning verwijderd. Een troep jongens wie had er toen nog ooit van het woord orde-commissarissen gehoord? liep tusschen beide lijnen in, luidkeels schreeuwende: „Achter de tweede lijn blijven!" Oorspronkelijk waren we gewoon ons te verkleeden in den stal van een vlak bij het terrein gelegen boerderij, maar toen we grooter werden, de stal ons wat al te vies scheen, wisten we bij de ver schillende vaders en moeders, ooms en tantes, een leening van één honderd gulden bij elkaar te scharrelen het woord bedelen klinkt wat al te hard! waarvoor we een oude, houten directiekeet aan kochten. We pochten graag op deze aanwinst. Toentertijd tenminste. Thans zouden we er minachtend op neerblikken. Hoe de spelers van 1940 over deze accomodatie zouden denken, wagen we zelfs niet bij benadering in woorden neer te schrijven. Vermoedelijk zouden ze in voetbal-staking gaan. Wij waren er evenwel blij mee. Nadat de Heer J. Elzenga, secretaris van Ajax, ons de wasch-, douche- en bad-inrichtingen onder de overdekte tribune van het Ajax-stadion had getoond, waren we lichtelijk verbouwereerd. Want er warde door onze hersenkronkels een vage herinnering, dat we, heel, heel lang geleden, probeerden ons in stalemmers te reinigen. Pas, nadat het directiekeetje was verrezen, schaften we ons twee waschbakjes aan, waarvan ieder elftal er één ter beschikking kreeg.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 24