hij raad. Het was daarom jammer, dat hij vrijwel geen enkelen bal langs den grond kreeg toegespeeld, zoodat hij steeds genoodzaakt was om het leer in een moeilijke positie „dood" te maken. Zulk werk kost een fractie van een seconde meer tijd en tegen een fel op den bal zittenden tegenstander is dat funest. Is het Theo dan niet gelukt, om in dezen wedstrijd tot scoren te komen, o.i. is de tijd niet ver meer, dat zijn eerste doelpunt in het voetbal-Walhalla een feit is. Hiermede zijn wij aan het einde van onze bespreking van de Ajax-veulens en rest ons nog alleen de kern van ons team. Keizer en Loois hebben wij al genoemd en Wim Anderiessen's spel is ge noegzaam bekend, zoodat wij ons gevoeglijk kunnen bepalen tot v. Wijngaarden en Fischer. Erwin heeft geen slechte partij gespeeld, maar hij trekt o.i. te veel op zijn half-back terug. Zooveel als mogelijk is naar voren en geen zwerftochten naar het midden, dat zal je spel een stuk ten goede komen Erwin, en. doelpunten zien wij den laatsten tijd ook niet meer van je! Hoe zit dat? Fischer stond nu als middenvoor opgesteld en deed het op deze plaats niet slecht. Zooals gewoonlijk werkte hij weer met veel vuur en geestdrift, maar een uitgesproken centreforward is hij toch niet. Hij is daar te onstuimig voor en wil het te veel alleen doen. De kans, die hij even voor het einde kreeg, ging door deze eigenschappen te loor. Nu ving hij den voorzet van Kraamwinkel ineens op en schoot den bal hoog over het D.W.S.-doel, doch als hij het bruine geval eerst gestopt had, of laten loopen voor Brokmann, dan hadden de D.W.S.'ers niet als overwinnaars het veld verlaten. En hiermede zijn we aan het einde van onzen kijk op AjaxD.W.S.; een wedstrijd, die ons dan geen revanche bracht voor de 51 neder laag, doch die ons toch weer een stap nader bracht tot ons doel en weleen in heel den lande gevreesd Ajax-team. BROWN. Eindsignaal enD.W.S. twee punten rijker. (Cliché welwillend afgestaan door de .Revue der Sporten") 260

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 12