Goalkeeper Klein verdedigde zijn doel uitmuntend. Hier ziet men hem in een karakteristieken stand. (Cliché welwillend afgestaan door de «Revue der Sporten") heen was, hadden de D.W.S.'ers aan hem een lastig te passeeren tegenstander. Joop Hordijk speelde niet slecht, maar zijn samenwer king met Ko Loois, die wederom een nuttige partij ten beste gaf, liet "eel te wenschen over. Als D.W.S. een beteren linksbuiten in het veld had gebracht, dan waren er van die zijde vast en zeker doelpunten gekomen. Tot ons geluk maakte de D.W.S.-vleugelman van zijn bewe gingsvrijheid geen, of heel weinig gebruik, zoodat deze technische fout van ons rechter-verdedigingsblok geen goals heeft gekost. In een volgenden wedstrijd aan dit punt meer aandacht besteden, Jaap! Karei Kraamwinkel trof het niet, dat hij in zijn eerste officiëele match voor Ajax I, de van Stokken Brothers op zijn weg vond. Hij heeft zich in ieder geval goed geweerd en had met een beetje veine zelfs nog voor een Ajax-doelpunt gezorgd. Nu ging zijn kopbal net langs de (voor ons) verkeerde zijde van den paal. Jammer Karei, het was anders een aardig verjaardagscadeau geweest. Ook het debuut van Bob de Koning viel erg mee. Wel deed Bob geen grootsche dingen, maar er zat vaart en enthousiasme in zijn spel en dan mogen wij niet vergeten, dat een eerste optreden in zulk 'n milieu voor een speler, die verleden jaar nog tot de Juniores behoor de, geen kleinigheid is. Dat wij hem nog in het eerste elftal terug zullen zien, staat voor ons echter vast. Theo Brokmann heeft zich eveneens zeer verdienstelijk geweerd en een paar behoorlijke scho ten op de D.W.S.-veste gelost. Ook hij trof het niet om met tegen standers als Slot en van Stokken Sr. te doen te hebben, maar hij heeft het deze D.W.S.'ers niet gemakkelijk gemaakt. Theo's balcontröle en kijk op het spel is in orde en met een goed aangegeven bal weet 259

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 11