18 Maart 1940. Cricket. Gezien de benarde tijdsomstandigheden gaat het reünistendiner niet door ja, wat nu? Ajax 40 jaar daar moet toch op geklonken worden. Dies besloten eenige oudere Ajacieden tot een gezellige samenkomst in 't Spinnewiel, ten einde op Ajax' gezondheid een apé- ratief te verschalken. Een lange rij tafeltjes, opgesierd met rood-witte vlaggetjes en bloemen, noode tot aanzitten. Ruim een 20-tal getrou wen waren van de partij en dat het gezellig was, zal ik wel niet behoeven te vertellen. Eerst wat schuchter, maar later kwamen de tongen goed los. Frans de Haan vertelde van Golfballen als kanonkogels (niet zoo zwaar maar wel zoo snel), Dr. Keesing, dat hij niet gepensioneerd was, Ma- nus ten Herckel, dat hij het zoo druk had en ook die goede, oude tijd ging wat over de tong. We hebben Kersttrips gemaakt; zijn in Groningen en Middelburg geweest hebben gezwommen en pootje gebaad in ondergeloopen hotelkamers-Lampetkannenmaar schei uit, gelachen dat er is, de tranen kwamen er bij te pas. Heel wat Ajax' yells en holderdebolders klonken door de zaal en tenslotte von den wij ons terug op de receptie in ons mooie stadion.... het was ouderwetsch gezellig, met die song van: „Zeg! ken je dat lied van die oude Piano". M. Teneinde een volledig overzicht te hebben over het aantal spelers, waarover ik het komende seizoen kan beschikken, zou ik het op prijs stellen, indien allen, die het a.s. seizoen het cricketspel willen be oefenen, mij een briefkaart schrijven, dat zij beschikbaar zijn. Dus allen zonder uitzondering, zij, die reeds cricket hebben gespeeld en nieuwelingen. Jongelui, spreek eens met je medespelers a.s. Zondag en geef je dan met elkaar op voor „the King of Sports". So long. F. DUKKER, Maasstraat 192, Amsterdam-Z. 209

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 9