den koop toe, zeer groot, toen we Koers als rechtsbinnen opstelden en Zwaan rechtshalf plaatsten. Zou dat de doorslag geven? Een kleine veldmeerderheid was er in ieder geval het resultaat van, doch de zoo zeer begeerde „winning goal" liet nog steeds op zich wachten. Reeds raadpleegden wij onze horloges, toen Estié een scherpe voor zet gaf die D.W.S. noodlottig zou worden; een der backs n.l. knalde den bal keihard in eigen doel. Nog even trachtte D.W.S. een gelijk spel te forceeren; alles werd op den aanval geconcentreerd; het mocht echter niet baten. Het einde was daar en de overwinning ons. Een woord van hulde, voor het voortreffelijke spel der „Ajax's hope", maar daarbij tevens een woord van lof voor onze tegenstanders, die eveneens een keurige partij voetbal hebben vertolkt. Adspiranten 1 deden wederom van zich spreken en klopten Z.F.C. in eigen huis met 62. Adspiranten 2 behaalden met de cijfers 43 een overwinning op Watergraafsmeer 2. Adspiranten 3 namen geen halve maatregelen en hakten Rapiditas met 100 in de voetbalpan. Louis Matto was met 5 doelpunten het mannetje waartegen men met ontzag opzag. Het ligt voor de hand, dat met zoo'n uitslag, vrijwel het geheele elftal goed gespeeld moet hebben en dat, met uitzondering van genoemden doelschutter, er geen uitblinkers waren. Adspiranten 4 boekten, door O.V.V.O. 2 met 20 te kloppen, de zesde overwinning in successie. Adspiranten 6 zorgden er voor, dat er toch nog een Ajax-elftal ver loor en moesten, alhoewel niet geheel verdiend, in D.V.A.V. 2 hun meerdere erkennen. Met een 31 overwinning verlieten de jongens uit Diemen het veld. Zondag 31 Maart. Junioren 1 ontvingen visite van A.F.C., maar of de A.F.C.'ers zich erg op hun gemak gevoeld zullen hebben, betwijfelen wij zeer, want niet minder dan negen maal mocht hun doelman den bal uit het net halen. Of er goed gespeeld is door Ajax?Ook een vraag. Wij raden iederen voetballiefhebber aan, om eens een Zondagmorgen aan onze Junioren te spendeeren. Junioren 2 kregen eveneens bezoek van een A.F.C.-team, n.l. het 2e Juniorenelftal, doch alhoewel deze A.F.C.'ers ook verloren, waren de cijfers toch wel eenigszins lager. Met 42 bleven onze vertegen woordigers meester van het veld en behielden daarmede hun kans op het kampioenschap. Junioren 3. Laten wij maar zwijgen!.... Wel werd met 31 van W.M.H.Z. gewonnen, maür het is zonde van onzen Zondagmorgen geweest. Alleen Kok en Griebling willen wij noemen, maar de rest Adspiranten 1 brachten het, op eigen veld nog wel, tegen de Vole- wijckers niet verder dan een gelijk spel. Wel was G. van Dijk niet van de partij, maar wij hadden toch wel iets meer verwacht dan een 11 resultaat. Adspiranten 2 boekten wederom een zeer verdienstelijk resultaat. Zeeburgia werd n.l. met 62 een nederlaag toegebracht, zoodat onze jongens nog steeds een redelijke kans op de eerste plaats hebben. Volhouden knapen! Adspiranten 3 haalden het kunststukje uit, om de leiders in hun afdeeling, Animo, met een 30 nederlaag een leelijke strop te bezor gen. De eerste plaats ligt nu binnen jullie bereik boys, dus....?? Adspiranten 4, de zondaren van dezen dag en. hun ongeslagen record aan diggelen. Met liefst 41 werd van Centrum verloren en 247

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 47