Jeugdvoetbal-flitsen Zondag 10 Maart. Door vele afgekeurde velden vandaag maar een zeer klein programma te verslaan. Alleen adspiranten 1 en 6 hebben de genoegens van het voetbalspel gesmaakt. Het eerste buitenge woon goed werk verricht en D.W.S. adsp. 1 op eigen terrein met 10 verslagen. Volgens ontvangen inlichtingen moet D.W.S. geen neder laag verdiend hebben, doch daar doelman Blad in ongenaakbare bui, geen blauw-zwarte doelpunten. Ook Anneveld, maar vooral Couton, moeten een prima partij hebben gespeeld, zoodat de D.W.S.-nul wel verklaarbaar is. Adspiranten 6 trokken naar Aalsmeer 2 en alhoewel drie kwart van den tijd het sterkste, gingen onze boys met 10 ten onder. Eén uitval voor halftime bezorgde Aalsmeer de eenigste- en winnende goal. Na de rust zijn onze tegenstanders niet meer over de helf ge weest, maar de backs en doelman van Aalsmeer hebben het klaar gespeeld om ons het scoren te beletten en zoo konden onze jongens met de kous op den kop A'damwaarts gaan. Zondag 24 Maart en Maandag 25 Maart. Junioren 1 verslaan D.W.S. 1 met 21 en D.W.V. met 40, zoodat zij als overwinnaars het Shell-tournooi verlaten en onze club een mooien zilveren beker rijker is. De match tegen D.W.S. had beter de finale kunnen zijn, want dat is een buitengewoon fraaie partij voetbal ge weest. D.W.V. had niet zoo heel veel in de melk te brokkelen en werd dan ook zeer verdiend met 40 naar den tweeden prijs verwezen. Onze trouwe reporter, de Heer van Os, zond ons over den wedstrijd tegen D.W.S. een uitgebreid verslag, dat wij hier onverkort en onder dankzegging aan den schrijver, laten volgen: Het eerste kwartier waren de D.W.S.'ers verre in de minderheid; onophoudelijk zwermde onze voorhoede, die zeer tactisch door de halflinie werd ondersteund, voor het vijandelijke doel; goede voor zetten van Petrie en Estié werden slechts met de grootste moeite onderschept en weggewerkt, hetgeen een der D.W.S.-backs de ver zuchting deed slaken: „Zij spelen met ons." Maar langzamerhand kreeg de tegenpartij wat meer vat op het geraffineerde spel der onzen; vooral de linksbinnen van D.W.S., die als invaller mededeed in de voor Ajax zoo fataal verloopen 2e helft der wedstrijd tegen D.W.S. 1, roerde zich geweldig en het duurde dan ook niet lang of de bordjes waren verhangen en nu was D.W.S. geregeld in den aanval. Met kunst en vliegwerk kon onze achterhoede zich voorloopig nog staande houden, doch toen er in het strafschopgebied een, niet door mij ge constateerde, overtreding werd begaan en de scheidsrechter „penalty" gaf, was het pleit beslist; met een onhoudbaar schot werd Hagen gepasseerd. Door deze handicap niet ontmoedigd, werd door de onzen met ver nieuwde energie aangepakt; Koers, Meyer en Eenenaam werkten als paarden, terwijl ook onze backs, de Weert en Jansen, van geen wijken wisten. Zuiver aangegeven ballen brachten al spoedig wederom ver warring in de vijandelijke achterhoede en toen Theo Broekman met een ferm schot, even vóór half-time, de gelijkmaker scoorde, begon de hoop op een overwinning bij ons te herleven. Na de rust werd door beide partijen met zeer veel élan gespeeld; om beurten waren zij in den aanval, doch de resp. achterhoeden bleven meester van het terrein. Er waren nog slechts 10 minuten te spelen en de kans op een gelijk spel, met de strafschoppen misère op 246

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 46