A j ax-Pickles. Medische Sportkeuring De Amsterdamsche Medische Sportkeuring heeft met een druk bezochte receptie in Hotel de l'Europe haar 12x/2~jarig bestaan herdacht. Wij wenschen de leiders van deze instelling, waaraan zoovele jonge sportkerels dank verschuldigd zijn, met dit feit van harte geluk en spreken tevens den wensch uit, dat zij hun buitengewoon nuttig werk tot in lengte van dagen voort zullen mogen zetten. Hotel „Krasnapolsky" Naar wij vernemen, bestaat het bekende Hotel- Café-Restaurant „Krasnapolsky" één dezer dagen 75 jaar. Bij de velen, die aan dit gebouw aange name herinneringen hebben, behooren ook wij, Ajacieden. Ontelbare malen hebben Ajax-liederen, ter gelegenheid van Kampioensdiners, jaarfeesten etc. tusschen de muren van dit etablissement ge daverd. Wij wenschen den Directeur, den Heer J. F. Staal, die onze vereeniging een warm hart toe draagt en onze wedstrijden frequenteert, met dit jubileum van harte geluk. Toen onze club 40 jaar was hebben wij onzen secretaris, den Heer Elzenga, eens gepolst, hoeveel prijzen wij in al die jaren nu wel bij elkander geschopt hebben. Jan deed een greep in zijn archief en toonde ons een lijst, die er als volgt uitziet: Gouden Draag- en Legpenningen Hiervan bezitten wij dertien stuks, waaronder diverse voor behaalde kampioenschappen van Nederland. Zilveren Draag-, Legpenningen en Plaquettes Liefst 89 stuks mogen wij ons eigendom noemen. Stuk voor stuk zegeteekens, die Ajacieden op bij kans alle voetbalvelden in Nederland veroverden. Bronsen Draag- enLegpenningen Zestig van dit metaal gesmede herinneringen aan Ajax-overwinningen in Voetbal-, Honkbal- en Atle tiekwedstrijden liggen in onze prijzenkast. Gouden-, Zilveren en Verzilverde Kruizen, Bekers en Distinctiven Ook hiervan hebben wij een respectabel aantal, n.l. 58, waaronder als kostbaarste bezit „de Gouden Meerbeker"Verder kunnen wij nog tot ons eigendom rekenen 28 diversen, waaronder een porceleinen Tijger van Tigrarna uit Stockholm, ge beeldhouwde Beer van Young Boys uit Bern, houten Bierpul uit Riga, Houtsnijbord uit Kaunas, glazen Bokaal van „Bohemians" uit Praag, Ardath- Schild, Zilveren Pont, Etsen en 3 Barometers. 244

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 44