Ajax3-A.F.C.3 Zondag 26 April. Waren wij, zooals men in dit blad vermeld kan vinden, eenige weken geleden in de gelegenheid om ons vierde elftal te observeeren, heden konden wij ons eenige uren vrij maken om aan onze oude liefde, Ajax 3, de volle aandacht te besteden ennatuurlijk eenige regels te wijden. Laten wij, alvorens onze impressies neer te schrijven, op den voor grond vaststellen, dat onze „old love".... zeker vanwege de her nieuwde kennismakingons aangenaam verraste en ons een pret- tigen middag bezorgde. Wat ons persoonlijk nog meer genoegen deed, was het feit, dat ons elftal hoofdzakelijk uit spelers bestond, wier voetbalwieg op Ajax'-grond te schommelen stond. Hierbij denken we aan: Hijman, Klaassen, de Kromme, Kluft, Stroomberg, Fraenkel, Kraam- sinkel, Cor ter Horst en de Haan, allemaal jonge kerels, rondom de twintig, die nog een pracht van een voetballoopbaan kunnen (even stipuleeren) en moeten hebben. Laten wij in godesnaam, door enkele slechte wedstrijden en dito resultaten, niet in de spreekwoordelijke put gaan zitten, want wij hebben nog een berg van prima materiaal, waaruit met 100% zekerheid een ongeëvenaard wonder-team te bou wen is. En daarom op deze plaats, in alle bescheidenheid, of zoo men wil, met alle brutaliteit, een voorstel. Laten wij a.s. zomer de voet ballerij niet stop zetten en evenals in de „gouden-ploeg-glorie-jaren" Ons kranige derde elftal. de training continueeren en een veertigtal spelers, die hiervoor in aanmerking komen, uitnoodigen om, met een variant op Frans Couton zijn receptie-speech, uit dit gezelschap „de bouwers" van de uitbrei ding van ons stadion te creëeren. Na deze predicatie zullen wij terug- keeren naar ons uitgangspunt en dus den wedstrijd, dien wij dan zagen, gaan verslaan. Als ouverture kregen we direct een wonderbaarlijk staaltje van goalkeeper's kunst te aanschouwen. Vanaf den aftrap nam de A.F.C.- voorhoede den bal mee; een voorzet van den linksbuiten kwam mathe matisch zuiver op den schoen van den middenvoor terecht, die zonder mankeeren inééns keihard inknalde. Inknalde is iets te veel gezegd, 242

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 42