De Insulinde-Cup. Volgend jaar geen noodcompelilie meer. Een voorbarig besluit. Vorige week schreef Hans Schoevaart mij: Je zal wel denken, eerst heeft Indië een grooten mond, ze zullen dit doen en dat doen, en als het zoo ver is dan gebeurt er nog niets, maar door ziekte van mij en van den Heuvel was ik niet eerder in de gelegenheid iets naders van mij te laten hooren. Maar thans zijn wij weer zoover hersteld, dat per gelijke post een foto van den Beker aan je afgaat. En woord hebben ze gehouden die knapen daar in Indië, want met dezelfde post ontving ik een keurige afbeelding van de „Insulinde- cup" omringd door de portretten van de gevers. Luidjes het is een prachtig cadeau, dat jullie de vereeniging zult doen toekomen en wel om twee redenen: le. dat door het geven van dezen prachtigen beker bij het 40-jarig bestaan van „Ajax", jullie een groot bewijs van liefde voor je club hebt gegeven en 2e. omdat deze beker een eeuwig durende wisselprijs zal worden voor het jaarlijks te organiseeren Junioren-tournooi en het voor onze jongere leden zeer zeker een eere zal zijn om te strijden voor het kleinood, geschonken door de steunpilaren van onze vereenigingen in de Oost. Bij elk tournooi zullen onze gedachten dan ook uitgaan naar Alofs, Karei van der Lee, H. Schoevaart, Harinck, Dirk van Gelderen, Stam, Frits Schoevaart, van den Heuvel en Chris Holst, onze Indische leden die door het schenken van dezen beker getoond hebben hun Ajax, waarin ze in de jongere jaren zooveel vriendschap hebben onder vonden, nog een warm hart toe te dragen. Indische Boys namens de geheele Ajaxfamilie onzen hartelijken dank. M. J. KOOLHAAS, Voorzitter. Vorige week brachten de dagbladen de tijding, dat het K.N.V.B.- bestuur, in haar vergadering van Zaterdag 1.1., besloten had het vol gend seizoen geen noodcompetitie meer in te stellen. Op een oogenblik, dat de geheele wereld in vuur en vlam staat, is dit besluit wel heel voorbarig en ik twijfel er niet aan, dat voor de samenstelling van de nieuwe competitie hierover nog wel het noodige gezegd zal worden. Gelukkig leverde het K.N.V.B.-bestuur tegelijkertijd het bewijs, dat het instellen van een gewone competitie, zoolang de oorlog in Europa woedt, onmogelijk is, door den oefenwedstrijd van de spelers van het Nederlandsch Elftal af te gelasten, in verband met de beperkte trein verbindingen en intrekking van de verloven. Verschillende vereenigingen hebben deze week een verzoek gericht aan het Bestuur van den K.N.V.B. voor het uitstellen van wedstrijden, daar het onmogelijk was een elftal op de been te brengen. Uit het bovenstaande blijkt toch wel voldoende, dat het laatste woord betreffende de nieuwe competitie nog niet uitgesproken is. M. J. KOOLHAAS. 203

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 3