Ajax4-Watergraafsmeer2 8-3 Daar op Zondag 10 Maart 1.1. door de abominabel slechte weers omstandigheden hoeve „Voorland" hare poorten gesloten hield, waren wij in de gelegenheid om ons, tot op heden ongeslagen vierde elftal, aan het werk te zien. Wij boften, want ons vierde, dat er als volgt uitzag: Keizer Funke Knijn de Kromme Verhaart Huizeling Bode Aukema Koch Ackermann Blok had een bijzonder productieve bui. Wilde het voor de rust nog niet erg vlotten, daarna werd Watergraafsmeer geheel overspeeld. Laten wij echter beginnen bij het begin. Vanaf het aanvangsignaal nam Ajax het spel in handen en kreeg de Watersgraafsmeer-verdediging het hard te verduren. De Wtergraafs- meer-doelman bleek van doelverdedigen echter wel het één en ander af te weten en maakte eenige harde schoten van Koch en Ackermann op zeer verdienstelijke wijze onschadelijk. Zelfs een van dichtbij kei hard ingeschoten bal, wist hij languit vallend uit zijn doel te stompen. Zooals het wel meer voorkomt in wedstrijden waarbij de eene partij sterker is dan de andere, boekt de zwakkere, lijnrecht in tegenspraak met de verwachting, het meeste of het eerste succes. Zoo ook hier; bij één der sporadische attaques van onze tegenstanders werd door een onhandigheid van één onzer achterspelers, Piet Keizer gepasseerd. Lang plezier hebben de Watergraafsmeer-spelers van dezen voor sprong niet gehad. Bode zorgde met een keurig schot via den paal voor de eerste Ajax-goal, zoodat de balans, wat de doelpunten be treft, weder in evenwicht was. Het spelbeeld bleef echter uit het lood liggen, m.a.w. Ajax was en bleef sterker, maar Ajax-doelpunten ho maar! Die stonden blijkbaar niet op het programma en daar onze tegenstanders wel iets voor een tweede goal gevoelden, kwam deze, wederom in strijd met de wetten der logica, ter wereld. De in zijn uitzicht belemmerde Piet Keizer werd met een ver hard schot kansloos geslagen en zoo konden onze jongens met een 21 achterstand de thee moeten we in het vervolg onze suikerbon medenemen? gaan savoureeren. Na bovengenoemde lafenis, die onze jongens bepaald goed gedaan moet hebben, vielen de Ajax-doelpunten als rijpe pruimen van den boom. Aukie zorgde met een listige voetbeweging voor het opheffen van den achterstand. Koch knalde de „winning hit" in het net en Ackermann demoraliseerde met een vierde doelpunt de Watergraafs- meerploeg volkomen. Nog vier goals werden aan de score toege voegd.... wie ze op zijn geweten heeft is ons ontschoten.... waar Watergraafsmeer, in een laatste opvlieging één doelpunt tegenover stelde, zoodat met een reeds genoemden stand, deze doelpuntenrijke match tot de geschiedenis behoorde. Piet Keizer heeft zijn doel behoorlijk verdedigd. Alleen uit het doel komen Pieter, als je zeker weet, dat je den bal te pakken krijgt, of, als er geen andere keus meer is. Funke en captain Knijn hebben zich goed geweerd, doch het eerste tegenpunt moet toch op hun rekening geschoven worden. Onze halflinie in haar geheel kan op een goeden wedstrijd terug zien. Huizeling vonden wij van dit driemanschap wel het meest aan trekkelijke spel leveren. Een stevige knaap, deze ex-Velocitas-man. De Kromme en Verkaart ontliepen elkander niet veel. Wij zouden laatst- 237

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 37