eerste elftal terugzien, maar een gelijke- of verbeterde uitgave van een Fischer is hij toch nog niet. Dat hij het ver kan brengen, staat voor ons, die Karei vanaf zijn adspiranten-tijd hebben zien opgroeien, zoo vast als een huis. Alléén.en dit willen wij hier nog eens extra onderstrepen.. geregeld trainen en geen producten der nicotiana. Karei! Nu wij het toch over het nieuwe bloed in onze ploeg hebben, zullen wij meteen den plaatsvervanger van Anderiessen onder de loupe nemen. Op de plaats waar Wim zoo onnoemlijk veel triomfen vierde stond nu Joop van Stoffelen, een knaap, die ook al als Ajax-adspirant zijn voetballoopbaan begon. En wat bracht Joop er van terecht? Erkende experts, die met hun critische blikken zijn spel volgden, er kenden ten slotte grif, dat hier een leerling van de Ajax-school zijn geleerde lessen, vlot en zonder haperen aan het demonstreeren was en dat de oplossing van het Ajax-spil vraagstuk Laten wij de zaak niet vooruitloopen, maar van de mogelijken of waarschijn- lijken maakte hij o.i. een schoone kans, doch er valt nog het een en ander bij te vijlen en te polijsten, hetgeen onder Jack zijn beproefde leiding best voor elkander kan komen. Wat verder de voorhoede betreft: zooals reeds naar voren gebracht, werd er voor de rust lustig gecombineerd en het quintet v. Wijngaarden, Aukema, van Reenen, Gerritsen. Fischer riep in die periode oude herinneringen bij ons wakker. Herinneringen aan razend snelle aanvallen die eindigden met flitsende doelpunten. Zesmaal verdween de bal in het Heracles- net en er was geen enkel doelpunt bij, dat om een of andere reden geen voldoening schonk. Was de achterhoede der tegenpartij dan zoo zwak zal men zich misschien afvragen, doch wij kunnen hierop naar eer en geweten antwoorden, dat de defensie van Heracles heusch haar mannetje wel stond. Trouwens een speler als b.v. Entjes weet, zonder eenigen twijfel, den weg op het voetbalveld wel, doch Ajax was in deze eerste helft Ajax weer, en dat verklaart alles. Het tweede gedeelte van de match bracht bovendien het overtui gende bewijs, dat de Almelo'ers er ook wel iets van konden, want twee tegenpunten gaven de score nog een eenigszins dragelijk aan zien. Dat onze voorhoede niet meer tot scoren kwam vond o.i. zijn oorzaak in de volgende feiten: le. de groote voorsprong, 2e. het uit vallen van Fischer, 3e. het gewend geraken van de Heraclieden aan het zware en gladde terrein. In die periode van gelijk opgaand spel viel het onvermoeid zwoegen van Piet Leemhuis en het minder suc cesvol optreden van Hordijk op. Laatstgenoemde hebben wij heel wat betere wedstrijden zien spelen en wij kregen sterk den indruk, dat Jaap in de meening verkeert al op de bovenste sport van de voet balladder te staan. In gemoede Jaap; de balcontróle zooals je vader die had, heb jij nog lang niet en over tactiek kan hij je ook nog wel iets vertellen, maar dat je een vaste plaats in het eerste kan ver overen staat vast. Schubert en Blomvliet speelden een nuttige partij, maar toch misten wij weer dat glanzende, wat nog niet zoo lang geleden hun spel een apart cachet gaf. Het weinige of niet trainen in Ajax-verband zal hier wel niet vreemd aan zijn. Laten wij echter hopen, dat dit weer spoedig het geval zal zijn, niet alleen voor onze lands verdedigers, maar ook voor onze club, want het wordt tijd en hierbij denken wij aan het slechte resultaat tegen K.F.CJ. S. heeft de ondankbare taak hiervan een verslag te schrijven.... om met een volledig eerste elftal des Donderdags op het trainingsveld aanwezig te zijn. So long! BROWN 236

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 36