leis over de prestaties van ons eerste Een nederlaag tegen V.S.V. en een 6-2 zege op Heracles. Zondagavond 10 MaartNog enkele minuten en dan zal het A.N.P. de voetbal-uitslagen door den aether slingeren.dan zal door dat ingenieuze instrument, dat loudspeaker heet, een stem ons vertellen, wat ons, Ajacieden, op dat moment het meest interesseert. Twee simpele woorden en evenveel cijfers zullen ons dan een klein beeld geven van hetgeen onze mannen op dezen eersten voetbaldag in 1940, daar in Velsen voor het voetlicht brachten. Traag verstrijken de laatste minuten en dan klinkt in de kamer,D.W.S.Blauw Wit 20".... geëxalteerd springen wij op om. luttele seconden later, geestelijk knock-out geslagen in een fauteuil weg te zinken. De zoo vaak in onze gedachten gehuldigde en nu van vergissing ver dachte stem, galmt nog in onze ooren na: „V.S.V.Ajax 61". Niet te gelooven, dat kan niet waar zijnmaar de persberichten van acht uur vertellen ons klaar en duidelijk, dat daar in Hollands blonde duinen, Ajax een ongezoute les gelezen is. Wij zijn er niet bij geweest, dus kunnen wij onze meening over dezen wedstrijd niet weer geven, doch wat wij er hier en daar van gehoord hebben is nu niet bepaald om hemelhoog over te juichen en zullen wij dan ook maar met den mantel der liefde bedekken. Wel willen wij nog even memoreeren, dat voor de rust door ons een behoorlijke partij werd gespeeld; dat de tweede helft, van Ajax- standpunt bezien, allermiserabelst was en dat, als Keizer niet zoo vele wonderbaarlijke dingen had gedaan, de V.S.V.-score aanmerke lijk hooger was geworden. Er werd gesproken van „in geen twee maanden getraind" en van „waarom geen trainingszaaltje gehuurd", maar waar een wil is om fit te blijven, daar is een weg. In ieder geval heeft èn Winter 1940 èn V.S.V. ons iets geleerd en al is de les dan hard geweest, misschien kunnen wij ons met deze afstraffing later nog eens gelukkig prijzen. AjaxHeracles.... in een kampioens-competitie een wedstrijd, die een massa publiek trekt en nu, onder den titel jubileum-match, een handvol toeschouwers. Het Amsterdamsche voetbal-publiek heeft de club, die in den loop der jaren zooveel voetbalgenot verschafte, wel hartelijk gehuldigd.hetgeen wij maar op het onaangename weer zullen schrijven. Toch moeten wij de wegblijvers in het ongelijk stel len, want ons van nieuw bloed voorzien en gewijzigd elftal, heeft kristalhelder aangetoond, dat het voor geen enkele tegenpartij opzij behoeft te gaan. Er werd in de eerste helft van de match met zoo'n elan gespeeld en op zoo'n vlotte wijze gecombineerd, dat de toch heusch niet zwakke Heracles-ploeg, die n.b. één der leidende clubs in het Oosten is, geheel op het tweede plan gedrongen werd. Trouwens de voor de rust behaalde score, 60, spreekt dan ook te duidelijke taal om de kracht van ons herboren elftal ook maar voor een oogen- blik in twijfel te trekken. Het was daarom wel zeer jammer, dat Fischer bij het scoren van ons zesde doelpunt gewond geraakte en na halftime door Kraamwinkel vervangen moest worden. Niet dat Kraamwinkel slecht heeft gespeeld, integendeel hij heeft zelfs zeer veel goeds gedaan en wij zullen hem vast en zeker nog wel in het 235

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 35