Van één onzer gemobiliseerden ergens in Nederland. Aan de Kust. In Memoriam. Het was de eerste zomersche dag in April. We hadden den wacht gehad van 6 tot 12 en waren vrij tot 3 uur. Nadat we heerlijk gekop- meeuwd hadden, onze wachtploeg heeft de naam van „kopmeeuw- bak", vanwege de enorme hoeveelheden vette kap, dit is de marine term voor diner, die wij dag in dag uit naar binnen werken. Het zonnetje scheen heerlijk in de duinen en de zee lag rimpelloos. De kok had de borden gewasschen en wij lagen lui en vadsig in het verblijf. Rolf opperde het plan de zwempakken aan te trekken en naar het strand te gaan. Nee, niet om te zwemmen, Oeds, alleen maar om te sporten. Oh, zei Oeds, die al stond te rillen in z'n werk- pakkie. Met z'n drieën gingen we echter maar in zwempak, de rest maat plumpudding, onze kok, Knor en Oeds bleven maar liever gezond, zooals ze dat uitdrukten. Het was ideaal aan 't strand. We voetbalden, ramden met een stok tegen een tennisbal en eikaars teenen. Knor, in 't burgerlijk leven een schoolfrik, was met een trui aan op 't strand gekomen en de toch reeds dertigjarige liep te dar telen als een lammetje, met roode koontjes en glinsterende oogjes. En weldra liep hij in z'n vrokkie en niet veel later in half Adams- costuum. Eindelijk was het uitpuffen. We zaten heerlijk in 't zand en tuurden naar onze zee. Zij lokte en wenkte en wij in badpak bezweken. We renden naar 't water en koppie onder. Oh, juffrouw, wat was dat koud. 't Leek wel of je met je beenen in een ijscowagentje stond. We waren er gauw weer uit. Rillend en bibberend. Toen maar bakken in 't zonnetje. Het onderwerp werd „durven en niet durven". En plots zei Oeds, onze kalme Oeds, „voor een gulden, loop ik gekleed in zee. De man 15 spie, jongens, schreeuwde Rolf, en de kok betaalt een kwartje, die verdient toch genoeg. En wat niemand kon gelooven gebeurde. Oeds rees op, schreed voorwaarts met de gang van Boris Karlof. Eerst werden de schoenen nat, zijn magere beenen en dan plomp, daar ging ie, koppie onder. Hij kwam boven met glazige oogen, keek versuft in 't rond en rende met een geweldige snelheid het water uit. Hij klapperde van kou, maar Oeds was een held. Met doornatte kleeren werd hij in triomf door het zand naar de post aesleept. Oeds had z'n piek verdiend en kon weer bieden op 3 pond. Ei, ei. AJAX MOBILISANT. Het bestuur der A.F.C. „Ajax" geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van den Heer BOUDEWIJN LETTINGA. Wijlen de Heer Lettinga was één van de steunpilaren uit de moeilijke beginjaren onzer vereeniging en in dien tijd een enthousiast werker voor de club. Omstreeks 1908/09 behoorde de ontslapene tot het college, dat in die jaren de Ajax-belangen behartigde en waaraan onze vereeni ging nog steeds veel dank verschuldigd is. Door zijn over lijden is wederom één van de oude garde heengegaan. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. 233

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 33