het einde een goed doelpunt uit een voorzet van v. Tuyl, zoodat Ajax dezen wedstrijd met 52 wint. Kom aan, mannen van het vijfde, in de volgende wedstrijden een beetje meer aanpakken. Er zijn kapers op de kust, die jullie o zoo graag het kampioenschap willen afsnoepen. De gedwongen rustperiode heeft de meeste spelers geen goed gedaan en in den wedstrijd tegen Volewyckers 4 kwam dit wel heel erg naar voren. Trainen de heeren wel eens? Nu moet ik direct toegeven, dat het zesde ditmaal verscheidene in vallers telde. Volewyckers daarentegen tracteerde ons op een frisch, open spel, terwijl de techniek ook niet werd verwaarloosd. In het begin dacht ik niet, dat wij zulk een zware nederlaag zou den lijden, want Bonneveld en Klein sneden goed combineerend door de V.-verdediging heen 2 goede doelpunten waren het resultaat. De Volewyckers werden blijkbaar door deze doelpunten wakker geschud, want diverse goede aanvallen volgen dan. Nog voor de rust maken zij gelijk. Eén doelpunt was een presentje van den scheidsrechter welke een strafschop gaf voor een aangeschoten hands. In de rust geeft hij deze fout eerlijk toe. Na de rust gaat de Ajax-voorhoede direct tot den aanval over, maar eindeloos gepingel doen vele kansen verloren gaan, terwijl er bovendien slecht wordt geplaatst, waaraan Wolf zich vooral bezon digt. Spet onderneemt een ren, zijn keurig schot wordt echter uit stekend door den V.-keeper gehouden. Bij een uittrap van den Volewyckers-keeper, vangt Bosboom op en plaatst het bruine geval ineens terug in het Volewyckers-doel over den keeper heen. Een mooi doelpunt. De Ajax-achterhoede raakt dan uitgespeeld, waarvan de Vole wyckers een dankbaar gebruik maken. Keer op keer worden de vleugels aan het werk gezet en de gasten voeren den stand succes sievelijk op tot 83, waarmede de eerste nederlaag van het zesde een feit is. Tegen Germaan 3 hebben onze jongens zich gelukkig eenigszins hersteld; met 53 behaalden zij de overwinning. Play on, boys. Wij laten ons het kampioenschap niet ontnemen Ajax 6 YRREF. 232

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 32