plaats in en hoewel wat onwennig, maakte hij ervan, wat ervan te maken was. Van Antwerpen heeft zijn vereeniging echter geen dienst bewezen door te weigeren om te spelen. Het is inderdaad een beetje zuur, als je moet keepen voor een lager elftal als waarvoor je bent aangewezen, maar in dit geval had het vereenigingsbelang voor moeten gaan. Ik zeg juist in dit geval, want naar men mij vertelde, kan Keizer niet voor een A.V.B.-elftal spelen, omdat hij is opgegeven voor de K.N. V.B. Het was dus hier een geval van „force majeure" en m.i. had hij zich hierbij moeten neerleggen. Aalsmeer ziet kans uit een corner te doelpunten, waarna Mollema een hoog over de backs geplaatsten bal oppikt en den Aalsmeerkeeper laat visschen 11. De buitenspelers worden slecht gedekt en de linksbuiten maakt daarvan dankbaar gebruik. Hij zet goed voor en de midvoor doet de rest, 2—1 voor Aalsmeer. Een aarzelen van de Aalsmeer achterhoede is voldoende voor van der Laar om zijn kans te wagen. Tot aller verbazing geeft de scheids rechter offside. De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Rust 21 voor Aalsmeer. Uit een goede voorzet van Reyenga schiet Schmitz in, de keeper stopt, maar de bal springt juist voor de voeten van Aukema, welke niet aarzelt en het is 22. Aalsmeer blijft zeer gevaarlijk en komt in de meerderheid. Zij weet deze meerderheid uit te drukken in 2 doelpunten, waarbij Hagen wordt geblesseerd en door Lobberegt wordt vervangen. Hands door één der Aalsmeer backs, veroorzaakt een penalty, welke door Schmitz wordt benut. Nu heeft de rechtsbuiten van Aalsmeer even vrij spel en weer wordt het Ajax-doel doorboort. Foutief terugspelen van Fortuin is oorzaak van het 6e en laatste doelpunt en heeft Aalsmeer deze wedstrijd ver diend gewonnen. Van Ajax-zijde werd er over het algemeen slecht gespeeld, speciaal de voorhoede maakt van de geboden kansen een zeer slecht gebruik of pingelde zoo lang, dat de Aalsmeer achterhoede gelegenheid kreeg zich te herstellen. Aukema moet bedenken, dat hij niet in de Tweede Kamer is, te veel praten in het veld is uit den booze en is ook niet prettig voor je medespelers. De return-wedstrijd tegen S.D.Z. 2 was er ook al niet één van de beste soort. Er is gewonnen, maar dit lijkt mij meer door zwakte van de tegenpartij dan door kracht van eigen spelers. De S.D.Z.-spelers zijn in een zeer luidruchtige stemming (of is dat altijd zoo?) een stemming, die gelukkig niet op de Ajax spelers over slaat, want anders was ons leed niet te overzien geweest. Schrijver kwam toen de stand reeds 31 voor Ajax stond ±- een half uur na het begin. Voordien had hij een gedeelte gezien van de wedstrijd Ajax 2Z.F.C. 2. Nu, erg zachtzinnig ging het er niet toe en de scheidsrechter had zijn handen vol. Donker doet éénmaal zeer gevdarlijk door onnoodig uit te loopen, waarbij de bal nog juist naast het verlaten doel gaat. Swaan, welke voor Prins is ingevallen, doet goed werk; uit één zijner passes ontstaat een doelworsteling, welke niet zonder moeite door de S.D.Z.-achterhoede wordt afgewend. Mollema is er niet erg in, toch zien wij hem eens een keurig schot geven, waarbij de bal van de lat terugspringt. Schmitz snelt toe en onhoudbaar voor de keeper verdwijnt de bal in het doel. De buitenspelers van Ajax zijn zeer actief en menige goede voorzet komt voor het S.D.Z.-doel, maar de binnenspelers weten met den bal geen raad. Na een doelpunt van den S.D.Z.-midvoor, maakt Niemans kort voor 231

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 31