Krabbeltjes over hei 5e en 6e Ajax 5 Het terrein van S.D.Z. moest zich bevinden „Ergens in West" en inderdaad het was „Ergens in West", maar ik zou niet weten, wat voordeeliger is, om met de tram naar Haarlem te gaan en dan terug te loopen naar de Velserweg of rechtstreeks naar het S.D.Z.-terrein te gaan. Het was het achterste terrein van het tweede complex aan den Velserweg, reken maar uit. Het is anders een schitterend complex daar aan den Velserweg. Mooie, droge velden, alleen zullen zij wel scheuren, zoodra het een beetje warmer wordt. Diverse Ajax-spelers zijn veel te laat en de scheidsrechter moet veel geduld hebben, alvorens het vereischte aantal spelers aanwezig is. In het vervolg vroeger, jongelui! Eenige goede aanvallen van de Ajax-voorhoede worden door de S.D.Z.-achterhoede afgeslagen, waarbij zich vooral de keeper onder scheidt. Bovendien maken onze spelers het de S.D.Z. achterhoede nog een weinig gemakkelijk ook, door eindeloos gepingel. Speciaal v. d. Laar, Schmitz en Aukema, munten hierin uit. Er staat een stevige wind, waarmede niet voldoende rekening wordt gehouden; de bal wordt steeds te hoog gespeeld. S.D.Z. zit ook niet stil en eens moet de paal zelfs redding brengen en kruipt Ajax hier mede door het oog van de naald. Aukema doet het aan de andere zijde beter, via de paal verdwijnt de bal in het doel, 10 voor Ajax, spoedig daarna gevolgd door twee doelpunten van Schmitz. Deze is zeer actief, maar vervalt nogal eens in zijn oude fout: pingelen. Ik wilde, dat ik daarop maar iets wist, om de spelers dat ellendige gepingel af te leeren. Kan de Redactie van het Ajax-nieuws misschien aan dit euvel iets doen; een prijsvraag b.v. hoe leert men pingelen af? Het is helaas een fout van bijna alle Ajax-elftallen, pingelen en te kort spel. Bovendien is pingelen bij kort spel heelemaal uit den booze. Dan is vlug afgeven het parool en kan men met snelle aanvallen door de achterhoede der tegenpartij snijden. Door te pingelen staan de medespelers buitenspel en wordt er boven dien nog op hen gemopperd ook. Maar men vergeet dan, dat de pingelaar feitelijk de schuldige is. Blom op den anderen vleugel speelt een keurige partij en diverse goede voorzetten komen van zijn voet. Het spel golft op en neer en de resp. keepers hebben druk werk. Nadat Mollema nogeens heeft gedoelpunt, is Donker bij een voorzet van den S.D.Z. rechtsbuiten veel te laat met vangen en wordt hem den bal uit de handen geloopen, 41 voor Ajax. Ajax schijnt het wel te gelooven, hetgeen voor de S.D.Z.-spelers aanleiding is om eens extra hun best te doen. Zij blijven enthousiast verder spelen. Eén der S.D.Z.-backs begaat dan de fout om een straf schop te veroorzaken, waardoor Mollema gelegenheid krijgt om de stand op 51 te brengen. S.D.Z. doet nog een laatste poging, maar dan fluit de scheidsrechter af. De laatsten tien minuten speelde Ajax met 10 man, daar Niemans door een blessure het veld moest verlaten. Het spel van het Ajax-team tegen Aalsmeer 2 was slechts een schaduw van de vorige week, al dient hierbij in het oog te worden gehouden, dat de Ajaxspelers niet veel kans kregen om hun spel te ontplooien; Aalsmeer zat er stevig op, er werd niet gepingeld, maar frisch op los gespeeld. Van vleugel tot vleugel ging de bal en de Ajax-achterhoede had werk te over. Jammer genoeg moest Hagen, welke voor van Antwerpen was ingevallen, het strijdperk geblesseerd verlaten. Lobberegt nam zijn 230

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 30