Clubleven. Een goede manier om te leeren is, door goed voetbal bij te wonen van achter het doel, iedere beweging van den doelman te bestudeeren en te trachten te begrijpen waarom hij het doet en dan zijn methodes te imiteeren tijdens de training. Probeer alles om je spel te verbeteren, speciaal je zwakke punten, want geen spel is ooit te leeren, zonder standvastig werk. Ons eerste elftal wordt meer en meer in het hoekje gedrukt waar de slagen vallen. Drie opeenvolgende nederlagen V.S.V. uit 16, K.F.C. thuis 12 en A.D.O. uit 12 is een serie, waarvoor men vele jaren terug moet slaan om deze in de Ajax-annalen terug te vinden. Voor de zoozeer aan succes ge- en verwende Ajacied mogen deze resultaten smartelijk zijn, begrijpelijk zijn zij alle toch, want het psy chologisch verschijnsel van op- en neergang blijft en het is de taak van de leiding om de periode van neergang zoo sterk mogelijk te bekorten. Het behoeft dan ook geen betoog, dat het van nu af, aan allen, die hiervoor in aanmerking komen, geboden is met de geheele inzet van hun persoon den steun te verleenen aan die leiding, in casu de elftalcommissie, om in den kortst mogelijken tijd een elftal op te bouwen, dat met den succesvollen naam van onze vereeniging in overeenstemming is. Voor die elftalcommissie is het een moeilijke tijd. In tijden van suc ces op succes zijn het prachtmenschen (zie ook de K.C. van het Ned. Elftal), maar als nederlagen geleden worden, berg je maar, die lui kennen er niets van, waarom niet Jantje of Pietje op die plaats ge steld enz., enz. en plotseling zit men in een sfeer van nervositeit. Juist die nervositeit van omstanders brengt diezelfde sfeer over op het elftal, dat in het veld staat en de menschen die kampioenschap op kampioenschap voor de vereeniging gewonnen hebben, verliezen hun zelfvertrouwen met alle gevolgen van dien. De omstanders, dat zijn wij allen, leden en aanhangers, kunnen nu onze medewerking ver leenen door vertrouwen te stellen in onze elftalcommissie, want heusch zij zijn dat vertrouwen tenvolle waard. Het zijn menschen, door en door vergroeid met ons vereenigingsleven, die onzettend veel voor de club hebben gepresteerd en wien niets liever is, dan ons roemvolle tijdperk te bestendigen. Het zal hun heusch wel lukken van daag of morgen de juiste combinatie te vinden. Vanzelfsprekend hebben zij de daadwerkelijke medewerking noo- dig van spelers, die heden of in de toekomst geroepen zijn in de nieuwe combinatie de plaatsen te bezetten. Want zoo is het toch, het is zoeken en tasten naar de juiste combinatie en daarom is het zoo zeer verblijdend dat Wim Anderiessen zich bereid heeft verklaard 228

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 28