blijf met je tengels van dat bruine ding af, want scheidsrechters die zoo'n geheide penalty niet zien zijn er „gelukkig" niet veel. Fischer was de eenigste voorhoedespeler waar een beetje initiatief van uit ging; bij de Koogers was de linksbuiten de primus. Ajax heeft heel wat goed te maken en ik hoop maar dat onze jon gens hier niet te lang mee wachten. Kom kerels, we kunnen toch nog wel uit een ander vaatje tappen ook!!!! Want zóó kunnen wij de volgende veertig jaar niet ingaan mannen, dus Ons „Tweede" legt gelukkig betere troeven op tafel. Wel werd van D.W.S. 2 met de odd-goal verloren, maar volgens ooggetuigen die het kunnen beoordeelen, moeten onze jongens toch een buitengewoon pit tig spelletje hebben gespeeld, en het zoet der overwinning is tot het laatste oogenblik binnen het bereik der mogelijkheden geweest. De blauwzwarte doelverdediger was echter zoo ondoordringbaar als Jan de Boer zijn asbest, en in zoo'n geval is het vechten tegen de bekende bierkade. Tegen A.F.C. 2 zag ik zelf onze reserves in actie. Direct werd door The Reds een fel offensief ingezet, en daar ze het windje mee hadden, kreeg onze achterhoede druk werk. Onze jongens lieten zich door deze felheid niet in 't minst intimideeren, en langzaam maar zeker werd A.F.C. geheel uit positie gespeeld. Prachtig werd aanval na aanval opgebouwd, en zelfs een leek kon zien aan welken kant de treffers in zouden slaan. Met de rust stonden we met 30 voor; Blee- ker een speler die zéér zeker nog wel meer van zich zal doen spreken verrichtte de hattrick. Na de thee lieten de onzen zich nog even in het ongewilde hoekje drukken, maar dit duurde gelukkig toch maar zéér kort. En toen we eenmaal weer op gang waren, was er geen houden meer aan. Prach tig stuwde onze middenlinie de aanval op,- (Klein en Stroker verdie nen hier zeer zeker een extra pluim), en het vijandelijke doel werd hoftig onder vuur genomen. In de voorhoede blonken Gerritse, Blee- ker en v. d. Linde uit, en één voltreffer van Gerritse moest eigenlijk voor twee doelpunten tegelijk tellen. „Het net was op twee plaatsen tegelijk geschroeid". Ook in de achterhoede klopte het zaakje best, Distelbrink en Potharst wisselden „groote opruiming" met zuiver ge plaatste centers af, en in de laatste instantie was keeper Wepner er ook nog, ofschoon echt moeilijk werk voor hem sporadisch voor kwam. Met 70 konden The Reds de douche opzoeken, en waar onze Junioren 's morgens met niet minder dan 90 de A.F.C.-dito's inmaakten, mogen wij toch zeker over onze schutterij niet ontevreden zijn. Zoo juist verneem ik, dat we het tegen A.D.O. helaas niet hebben kunnen bolwerken, en de puntjes in den Haag moesten achterlaten. Toch waren de mij mondeling verstrekte mededeelingen niet bepaald pessimistisch, en ofschoon de courantenverslagen deze lezing niet heelemaal bevestigen, wat gaan die persmuskieten toch gezellig tegen ons» tekeer geloof ik stellig dat wij momenteel over het diep tepunt heen zijn, mits.wij de training maar met genoeg deelnemers kunnen hervatten. Thans reken ik er op dat onze elftal-commissie oud-Ajax tegen Jong-Ajax uit zal laten komen. Denk eens aan, een oud-roest team als b.v. Jan de Boer Andriessen de Wit Martens Andriessen Schetters Hamel Volkers ten Have Mulders Twelker 220

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 20