In Memoriam. drie nederlagen genoegen moest nemen met de vierde plaats van onderen. De voornaamste gebeurtenis in de Paasch-„vacantie" was de ont moeting: ArsenalChelsea op het terrein van Tottenham Hotspur. Beide Londensche clubs verheugen zich nog steeds in de gunst en de recommendatie van het publiek, zoodat het geen verwondering behoeft te wekken, dat deze „derby" vijftienduizend belangstellenden trok. Het zou niet geheel overeenkomstig de waarheid zijn te beweren, dat het spel in elk opzicht aan de verwachtingen beantwoordde. Vooral Chelsea, dat evenals haar tegenstandster zoo sterk mogelijk was opgekomen, viel tegen. Vrijwel voortdurend was de Arsenal- voorhoede agressief, waardoor de strijd een min of meer eenzijdig karakter kreeg. Het pleitte niet voor de schotvaardigheid van de Arsenal-aanvallers, dat van de drie door hen gemaakte doelpunten, er twee te danken waren aan grove blunders van een Chelsea half back, die n.b. de score opende met een prachtschot in eigen doel. Chelsea zag geen kans het vijandelijk net te vinden, zoodat deze ontmoeting, waarvan men zich zooveel had voorgesteld, met een 30 overwinning voor de thuisclub eindigde. De stemming onder de aanwezigen zakte met de minuut; zelfs een pittig spelend muziek korps vermocht niet het gevoel van teleurstelling weg te blazen. Na Zaterdag 30 Maart heeft in deze afdeeling West Ham United de leiding met 15 punten uit 10 wedstrijden, gevolgd door Tottenham Hotspur met 13 uit 10. Of de Hammers zich lang op de eerste plaats zullen handhaven is echter twijfelachtig, gezien het wedstrijdpro gramma, dat deze club nog moet afwerken. De laatste overwinning is inmiddels overtuigend genoeg en weer was Chelsea het kind van de rekening. Met 103 werden de blauwe truien, die voor deze neder laag geen enkel excuus kunnen laten gelden, afgeslacht. Het is wel een bittere pil voor Chelsea en vooral voor den kranigen midvoor Joe Payne, die alle drie de tegenpunten scoorde. Tot dusver waren in Engeland drie goals voldoende voor een overwinning, maar werk eens op tegen een verdediging, die tien ballen doorlaat. Maar, zoo als gezegd, de Hammers zijn er nog niet; er kan nog van alles ge beuren, hetgeen aan de spanning ten goede komt. Spanning verwachten we ook in de „substituut-cupwedstrijden", die 13 April zullen aanvangen en, tegen de verwachting in, een succes beloven te worden. De deelneming is, op een enkele uitzondering na, algemeen, wat, gezien de moeilijkheden van het oogenblik een mooi resultaat is. U hoort daar wel meer van. En nu ben ik voorloopig weer uitgepraat. Bye bye! VOORNE VAN PUTTEN. Het bestuur der A.F.C. „Ajax" geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van Mevrouw G. M. GROOTMEYER—DE KRUYFF in den ouderdom van 47 jaren. Hare nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. 218

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 18