Van onzen Engelschen correspondent. tribune-waggie leelijk in de verlegenheid. Die zette z'n Ajax-pet een beetje schuin, krauwde zich even den kop en. barstte toen los. „Ben ik de éérste vanmiddag? Ik zeg, dat je naar de overdekte moet je hoeft niet bij te betalen. je kan daar voor 't zelfde geld gaan zitten." ,,'k Hou niet van zitten!" „Dan ga je er maar staan. In elk geval moet je hier vandaan ik ga sluiten en als je hier blijft, moet je maar zien, hoe je er af komt." „Voor déze tribune heb ik betaald u heeft het recht niet".... De meneer zweeg, toen hij bemerkte, dat de ander zich omdraaide en niet meer luisterde. De wacht was een paar treden gedaald. Daar bleef hij weer staan. „En nou kort en goed: opschieten, of je komt er niet meer uit. De deuren gaan dicht dan moet je over het muur tje klimmen als de wedstrijd is afgeloopen. Doe nou niet zoo stom en ga naar de overdekte. Ze zijn d'r allemaal." Van kwaad-dreigend was de stem van den wacht vriendelijk-verzoekend geworden. Zóó moest de meneer het blijkbaar hebben. Hij slaakte een diepe zucht: „Omdat je het nu zoo vriendelijk vraagt, 'k Stond net zoo lekker." Het waggie was al blij, dat er beweging in den zonderlingen be zoeker kwam en liep zwijgend voor hem uit. Even later stond de meneer op de overdekte tribune: achtzaam, met den rug tegen den muur. Z'n paraplu had hij vergeten dicht te doen. O.W. Maart '40. VLINDER. De regeering heeft door de vervroegde invoering van de zomer tijd de natuur een handje geholpen, zoodat we thans, na afloop van de voetbalwedstrijden, ruimschoots tijd hebben om netjes vóór donker thuis te zijn. Met deze maatregel zijn de clubs vanzelfspre kend zeer gediend. Nu men geen gevaar meer loopt om, wegens de onpopulaire black-out", armen en beenen (of nog erger) te breken, is het bezoek belangrijk toegenomen. De meeste wedstrijden halen makkelijk de door de overheid vastgestelde limieten. Deze verhoogde belangstelling stimuleert natuurlijk de spelers, die meer en meer hun best gaan doen. Wel staat het spel nog niet op het oude peil, maar het is veelal aantrekkelijk om te zien en dat is al heel wat. Ook de clubbesturen doen alle moeite om hun ploegen een goed figuur te laten slaan; ze gaan in hun ijver zelfs zóó ver, dat ze in een bepaald geval geen spelers wilden afstaan voor liefdadigheidswedstrijden, hetgeen de noodige deining veroorzaakt heeft. Gedurende het Paasch-weekend is er oudergewoonte lustig op los getrapt; de meeste clubs spelen dan drie wedstrijden in vier dagen, wat haast te veel is van het goeie. Het is altijd interessant om na zoo'n reeks speeldagen de ranglijst te bestudeeren. Een club uit het sousterrain, die zoo gelukkig is het maximum aantal punten te behalen, kan ineens in de „running" ko men en, omgekeerd, kan een drie maal herhaalde struikeling van een hooggeplaatste een „non-valeur" maken. Zoo verkreeg in de voor naamste afdeeling: Zuid-C., West Ham United uit de drie matches vijf punten en nestelde zich daardoor op de eerste plaats, terwijl Chelsea, dat vóór de tritswedstrijden de tweede plaats bezette, na 217

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 17