Malle gevallen. De Olympische Dag op 23 Juni. een waarschuwing. Dit kan nooit bevorderlijk zijn voor Uw goeden naam als sportsman nóch voor die van Uw vereeniging. En laten de geachte toeschouwers, die toch vaak ver van de plaats van handeling verwijderd zijn, goed bedenken, dat het vaak zelfs voor een scheidsrechter moeilijk is om met zekerheid vast te stellen of er bij een overtreding al dan niet sprake is van opzet. Hij weet, hoe de stemming in het veld is, hij hoort méér in het veld, dan de toeschouwers vaak denken, en hij is door zijn meerdere er varing beter in staat te beoordeelen, wat mag en wat niet mag. En het mag hier nog wel eens uitdrukkelijk worden gezegd, dat vele scheidsrechters menigen wedstrijd tot een beter einde zouden hebben gebracht, wanneer zij de volle medewerking hadden gehad van pu bliek en spelers. En daar moeten wij het per saldo toch op aan sturen, niet waar? In het belang van onze mooie voetbalsport! J. H. M. Geachte Voorzitter. Zou ik van u s.v.p. het adres mogen hebben van een Ajaxspeler of -supporter. Zijn voornaam is Louis, maar zijn adres is mij onbekend. Dit zou ik gaarne van u willen ontvangen. Hoogachtend, ST. HAVENAAR, Hillestraat 13, Rotterdam-Zuid. Gekke vraag, en onze Praeses wist er helaas geen raad op, daar er helaas meer Fikkies, pardon Ajacieden, zijn, die naar de naam van Louis luisteren. Wij deden hem het idee aan de hand deze vraag in ons clubblad te publiceeren, misschien kan Louis dan zelf van repliek dienen. Dus, opsporing en voorgeleide gevraagd van „Louis". We herinneren er aan dat de mooiste sportdag van het jaar, de Olympische Dag op Zondag 23 Juni in het Olympisch stadion te Am sterdam gehouden zal worden. De opbrengst van dezen dag wordt ditmaal niet bestemd voor het Olympisch fonds, doch in overeenstemming met de tijdsomstandig heden wordt de geheele netto-opbrengst bestemd voor O. en O. Dit sympathieke doel moge een extra opwekking zijn om dezen Olym- pischen Dag bij te wonen. Doch we zouden haast zeggen: een extra opwekking is niet noodig voor dezen mooisten sportdag van het geheele jaar. Ook nu zal voor een buitengewoon interessant program ma gezorgd worden, zoodat we alle Nederlandsche sportliefhebbers met klem opwekken: komt dan allen naar het Olympisch stadion: het is de mooiste sportdag van het heele jaar! 215

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 15