Démenti.... Het is een bekend feit, dat een redactie van een krant, die zich zelf respecteert, zoo nu en dan een bericht lanceert misschien tegen beter weten in dat eenigen tijd later beslist tegengesproken wordt. Daar wij steeds beschikken over een geweldige hoeveelheid copy voor ons blad wie lacht daar? kan en zal het ons niet gebeuren, dat wij onze toevlucht moeten nemen tot bladvulling, die uit de lucht gegrepen is. Toch hebben wij in ons laatste nummer een mededeeling gedaan geheel te goeder trouw die, zooals uit onderstaand arti kel zal blijken, geheel bezijden de waarheid was. Wij hebben natuur lijk den schrijver onze excuses aangeboden en deze heeft ons als „good sport" onmiddellijk de hand der verzoening toegestoken. „Every cloud has a silver lining", zegt men aan den overkant van het Kanaal en dat er in dit gezegde veel waarheid schuilt, bewijst het artikel van den Heer Dr. Keesing, want „the slip of the pen" van de redactie bracht het gelukje eindelijk weer eens iets van zijn hand in ons blad aan te treffen. Dat er nog vele artikelen van zijn welversneden pen mogen volgen is de wensch van de redactie. Waarde Redactie, De volgende historie is „waar gebeurd". Een bekende Engelsche schrijver las eens, tot zijn niet geringe ver bazing, in een dagblad dat hij overleden was; het bericht ging ver gezeld van een sympathieke levensbeschrijving. De auteur wendde zich nu tot de redactie van het blad in kwestie, en verzocht haar onderstaand schrijven te willen opnemen in de rubriek: „Ingezonden stukken". M. de R., Het is een bekend feit dat overledenen niet weten dat ze dood zijn. Aangezien het mij, tot op heden, evenmin bekend was dat ik overleden ben, behoor ik, in dit opzicht, ongetwijfeld tot de categorie van hen die niet weten dat ze dood zijn. Toch verkeer ik, tot zekere hoogte, in een uitzonderings-positie. Overledenen plegen namelijk niet zelf dank te zeggen voor de sympathieke woorden na hun heengaan aan hen gewijd. Vergun mij, M. de R., van dezen regel af te wijken, en aanvaard mijn meest oprechten dank voor de vriendelijke woorden, die gij dezer dagen tot mijn gericht hebt. Hoogachtend, enz. Bovenstaande anecdote schoot mij te binnen toen ik, in het vorige Ajax-Nieuws, las dat mijn actieve onderwijs-loopbaan geëindigd was. Met oprechten dank voor Uw vriendelijken woorden moet ik U mede- deelen dat dit bericht onjuist is. Wat is het geval? Een half jaar gele den ben ik aan een andere H.B.S. benoemd dan aan die, waar ik vroeger werkzaam was. Het bericht van benoeming aan de eene H.B.S. had gelijktijdig gepubliceerd moeten worden met dat van ont slag aan de andere. De ambtelijke machine werkt echter soms traag (zij het op den duur secuur), en zoo is het bericht van ontslagen een half jaartje te laat verschenen, wat after all slechts een druppel is in de zee der oneindigheid. U aanvaarde mijn verzekering dat de tijd, dien ik nog in actieven dienst heb door te brengen, ruimschoots voldoende is om den jong- sten Ajax-adspirant op te kweeken tot speler van het Nederlandsche Elftal. Met vriendelijke groeten, Uw A. KEESING. (Still going strong!) 210

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 10