1940 De Kampioenswinler. Het is voor een Redactie die zich zelf respecteert, en er dus steeds op uit moet zijn de lezers „hot news" voor te zetten, een tijd om uit je redactioneele vel te springen* Keizer „Winter" heeft Koning „Voet bal" zóó finaal buitenspel gezet, dat we minstens tot den tijd van de Batavieren en Kaninefaten moeten teruggaan, om een zóó'n langen winterslaap in ons voetjebal aan te wijzen. Het is dan ook een nood- competitie in optima forma, waarin wij het woordje „NOOD" met kapitale letters, en in alle sombere toonaarden zullen moeten ver voegen. Want er is momenteel wel geen voetbal-penningmeester of hij seint het beteekenisvolle S.O.S. uit, daar ook de meest conser vatieve begrooting totaal uit haar evenwicht is geslagen, en er van eenige balans tusschen inkomsten en uitgaven geen sprake kan zijn. En toch bracht deze Winter, die, die van 1890 zelfs in de schaduw stelde, 't is altijd prettig voor ons allen om persoonlijk dit record te hebben meebeleefd, ook al ben ik er momenteel nog snip-verkouden van ons ook wel eenige credit-posten. Onderstaande photo bewijst dit. ONZE EIGEN IJSCLUB. In ons clubblad laten wij het allerliefst opgewekte tonen hooren en bannen wij als dit maar even mogelijk is alle soorten pes simisme uit, terwijl wij steeds met volle kracht blijven hameren op het kïankrijke aambeeld van een goede en prettige clubgeest. Het is dan ook met innige vreugde dat we deze photo in ons clubblad een plaatsje geven. Onze Leden en Donateurs hebben zich ongeveer twee weken op hun eigen ijsbaan kunnen vermaken. Lijkt het geen 159

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 7