SPORTIVITEIT ook in 'I s&aken ALLES VOOR SPORT gereedmaken van een ijsbaan. Ajax kan er trots op zijn nog juist op den rand van het 40-jarig bestaan, ook de ijssport in eigen huis beoefend te hebben. Een attractie temeer voor de groote Ajaxfamilie. Zoo hebben wij door het wakkere initiatief van enkelen onzer, juist in oogenblikken, dat er het minst van ons clubleven naar. buiten uit gaat, wederom bewezen welk een kracht onze organisatie kan ont plooien en wij kunnen constateeren, dat ons 40-jarig clubleven nog lang niet aan het eind van zijn opbouwmogelijkheden is, wil het volgroeien tot een algemeen sportcentrum. Want dit kan toch het doel zijm Een vereeniging met een prachtige accomodatie en een groot aantal leden, moet kunnen beschikken over goede ploegen, die alle mogelijke zomersporten beoefenen. Op voetbalgebied is, in alle bescheidenheid gezegd, veel be reikt, want het kleine aantal H.B.S.-jongens, dat op 18 Maart 1900 bijeenkwam om de voetbalclub Ajax op te richten, zal wel niet gedroomd hebben, dat eens hun club op 40-jarigen leef tijd den trotschen titel van kampioen van Nederland zou voeren. Dat zulks mogelijk was, is te danken aan voortdurende activiteit en offeringsgezindheid van allen, die voor Ajax streden en werkten. Spelers op het groene veld en leiders achter de groene tafel, hebben hand in hand gewerkt om van het kleine begin een machtige orga nisatie op te bouwen. Het is prachtig om te constateeren welke resul taten bereikt zijn en men kan er zich gelukkig om gevoelen, maar tegelijkertijd houdt dit alles een ernstige waarschuwing in om ge spannen toe te blijven zien, dat deze resultaten bewaard moeten worden. Verslappen op elk gebied beteekent achteruitgang. Het is moeilijker om de hoogstbereikbare positie te behouden, dan het als ideaal te stellen punt te verkrijgen. Jong-Ajax wordt voor een eervolle taak gesteld. Oud-Ajax heeft de kiem ge legd. De huidige generatie wist de vereeniging tot grooten bloei te brengen, haar spelers bezorgden haar alom in den lande en daarbuiten een roep van technisch kunnen en verschaften de club een roemvollen naam. Jong-Ajax bouw voort, maar doe het met ingetogenheid en weet de vereeniging te dienen. Wij besluiten met een woord van C. E. M. Joadt hetwelk wij overnamen uit het weekblad „De Zakenwereld": Plezier is slechts een bij-product. Indien men het als doel van zijn streven stelt, zal het den strever ontgaan. Men moet zich met hart en ziel op werk gooien, ten dienste van een grootere zaak dan be vrediging van het eigen ik. Doet men dat en kijkt men tenslotte terug, dan zal men ontdekken gelukkig geweest te zijn. d. J. Loyale, prettige bediening als deel van 'n ernstig streven den klant tot vriend te maken. W.&Il.EILERS&Co.N.V. KALVERSTRAAT 43 158

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 6