Clubleven. Koning Winter in de sporttaal zijn wij gewend geraakt om van koningen te spreken heeft geruimen tijd zijn concurrent Koning Voetbal verdrongen en de volgelingen van dezen laatste in „bescher ming" genomen, zooals dat in de moderne uitdrukking heet. Maar even zoo spoedig als de voetballers zich hebben laten be schermen, zullen zij zich eraan weten te onttrekken om zich bij het wenden van het getij als brave volgelingen wederom onder het bevel van Koning Voetbal te stellen. Intusschen is er veel voetbalgenot verloren gegaan, waartegen over slechts een schamele vergoeding aan ijspret gestaan heeft. Wel is de tijd lang genoeg geweest, doch het ijs verkeerde meestal in een zoodanigen toestand, dat schaatsenrijden geen plezier meer was. Door de lange vorstperiode is ook ons clubleven in een zachten dommel geraakt, waaraan tevens een minder goed bezoek aan onze clubavonden geweten moet worden. Dit laatste is begrijpelijk, doch anderzijds te betreuren, want enkele getrouwen mogen dan wel de binding in de club vormen, clubleven als zoodanig is slechts mogelijk als de deel name algemeen is. Weliswaar kunnen onze gemobiliseerde leden, die wij noode missen, door hun omstandigheden geen blijk van activiteit geven, doch van vele anderen mogen wij in dit opzicht meerdere inzet van hun persoon voor de vereeniging verwachten. De club kan dan pas sterk blijven als zij naast de technische bekwaamheden gedragen wordt door de offerende liefde van haar leden. Wat met offering te bereiken is, heeft de vereeniging, juist in het dommelseizoen, mogen ondervinden door het gereedmaken van een ijsbaan op één onzer velden en hoewel wij in ons rubriekje zelden of nooit namen noemen, omdat wij meenen, dat alles voor de ver eeniging uit innerlijken drang moet geschieden, mogen wij hier ge wagen van den prachtigen dienst, welken de Heeren Koolhaas en Elzenga aan de club bewezen hebben. Eens temeer is het uitgemaakt, dat het samenbrengen van leden en donateurs den clubband versterkt en dit is genoemde Heeren door hun arbeidslust volkomen gelukt. Het tiental dagen, dat onze ijsbaan geopend was en vooral den tusschenliggenden Zondag, is er door leden volop genoten. Er heerschte een prettige stemming en er was slechts één gedachte: „Jammer dat de gelegenheid er niet eerder was". Maar het experiment is gelukt en door deze wetenschap ge sterkt zal in komende winters vroegtijdig b'egonnen worden met het 157

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 5