Ajax'heriiuieringsbordeii. Ter gelegenheid van hel 40-jarig be slaan van Ajax zijn door de Plateel bakkerij „Schoonhoven" keurige herin neringsborden vervaardigd. Deze zullen verkrijgbaar zijn bij de Firma Eilers, Kalverslraal 43. lijks van zoovele andere clubs in ons land, al heeft het vanzelf sprekend voor de clubmenschen zèlf historische waarde en al wekt het thans bij dit achtste lustrum natuurlijk bij de oudste generatie herinneringen op. Maar de laatste kwart eeuw Ajax-historie is geen clubaangelegenheid alleen, doch behoort thuis in de annalen van de geheele Nederlandsche sport, want hier is op het gebied van de moderne sportorganisatie werk verricht dat de honderden Neder landsche clubs tot voorbeeld gesteld is. En thans nog een paar woorden aan het heden. Het is duidelijk dat men niet altijd kampioen kan zijn en dat een club als Ajax in dit seizoen met een bescheidener plaats op de rang lijst tevreden zou moeten zijn, behoeft aan de groote voldoening over alles wat in die veertig jaren bereikt werd evenmin afbreuk te doen, als aan het onwrikbaar vertrouwen in de toekomst. Daarbij verlieze men nog niet uit het oog: le. dat Ajax kampioen van Nederland is en kampioen van Neder land blijft, zoo lang geen officieel kampioenschap van Nederland ingesteld en vervolgens beslist is. (Derhalve is Ajax in elk geval nog tot het volgend jaar kampioen). 2e. dat ook voor deze nood-competitie de beslissing nog niet geval len is. De laatste loodjes wegen nog altijd het zwaarst en Ajax is beroemd om haar eindspurtjes. Het moge dan onwaarschijnlijk zijn, onmogelijk is het stellig niet dat Ajax alsnog de eerste plaats vlak voor de eindstreep innemen gaat. Zoo niet, dan is de toekomst even hoopvol als ze nu al ruim een kwart eeuw was. Want al moge ook Ajax ernstig den druk van dezen boozen tijd gevoelen, de geheele organisatie en het „men- schenmateriaal" is nog volkomen op peil. Onder de eminente leiding van den in geestdrift en eerlijke toewijding door niemand in al die veertig jaren overtroffen president Marius Koolhaas, geassisteerd door den geroutineerden Egeman, door een stoeren werker als se cretaris Elzenga, door Brockmann, de Jongh, de Boer, staat het hui dige bestuur paraat. Old Jack is er ook nog en hij zal uit het jonge materiaal voor de naaste toekomst zeker de figuren boetseeren, die de nieuwe na- oorlogsche ploeg van Ajax tot een zuiver geheel vormen moet. Zoo moge Ajax, der traditie getrouw, doelbewust afstevenen op het gouden jubileum. Moge ook dan Ajax nog aan de spits staan, moge tot in lengte van dagen de club een vreugde van haar leden, een glorie voor Amsterdam zijn! J. HOVEN. 156

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 4