Na de tijdperken van R.A.P., H.V.V., Sparta, een korte poos van superioriteit van Ajax en een langere, waarin Feyenoord domineerde, dient men het laatste decennium wel heel duidelijk als een tijdperk- Ajax te beschouwen. Acht kampioenschappen heeft Ajax op haar naam gebracht in deze tien jaren en tweemaal heeft zij de tweede plaats bezet, de lecords van H.V.V. en Sparta in vroegere tijdperken zijn glansrijk verbeterd. In dit verband mogen wij de namen van de spelers Anderiesen, Schubert en van Reenen noemen; zij hebben n.l. vijfmaal het kampioenschap van Nederland mee behaald. En Anderiesen werkte aan 10 van de 13 Afdeelingskampioenschappen mee. Nog grooter lof verdient de trainer Reynolds, die alle kampioenschappen, plus de zeven landskampioenschappen, meegemaakt heeft. Feyenoord volgt de Amsterdammers op den voet met zes kam pioenschappen, twee tweede en twee derde plaatsen, iets minder mooi dan van Ajax weliswaar, doch men dient, het Westen bespre kend, beide clubs feitelijk in één adem te noemen. Rekent men overi gens de 6 vorafgaande jaren mee, dan komt men voor Feyenoord op 11 kampioenschappen (met drie tweede plaatsen) en Ajax op 9 kam pioenschappen (met drie tweede plaatsen en ook een keer een heel ongunstige plaats er tusschen door). De twee grootmachten, want zoo mogen wij deze twee sterke clubs met hun uitgebreide aantal goede reserve-elftallen gerust noemen, ontloopen elkaar derhalve heel weinig. Het is niet aan ons, om op deze hulde commentaar te leveren en wij aanvaarden haar dan ook gelaten en onder dankzegging, doch... wel willen wij hier verklaren, dat deze regels voor ons een aan sporing zijn, om op den tot nu toe gevolgden weg voort te gaan. Nog is het record „Kampioen van Nederland" in handen van H.V.V., doch men kan er verzekerd van zijn, dat wij zullen trachten in de e.v. tien jaren dit record te egaliseeren en te verbeteren. BROWN. 197

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 45