Cricket. Januari 1940, en dan over cricket spreken, terwijl de bloemen op de ruiten staan en de schaatsenrijders lustig op hun ijzers rond zwieren. Inderdaad, geachte lezer, het lijkt gek, maar het is normaal. Dat ik nu over cricket spreek, is niet alleen om U te wijzen op de voordeelen en genoegens van het cricketspel, maar ook om U op te wekken het a.s. voorjaar aan dit spel deel te nemen. Wij leven wel momenteel in omstandigheden, dat er misschien niets van cricketen zal komen, want diverse cricketers zijn gemobiliseerd, terwijl de financiëele omstandigheden ook een woordje medespreken. Laten wij echter hopen, dat de omstandigheden in zooverre zijn gewijzigd, dat wij ons mooie zomerspel rustig kunnen spelen en daarom, liefhebbers en a.s. liefhebbers, schroom niet U te wenden tot ondergeteekende, die gaarne bereid is U alle inlichtingen te ver schaffen. Kunt U zich voorstellen, nu wij hier midden in het ijs zitten, dat in Australië het spel van bat en ball in vollen gang is? Want ook in Australië is cricket wel het meest geliefde zomerspel. Nog onlangs vestigde Zuid-Australië een nieuw record door Queens land in Adelaide met innings en 230 runs te slaan. Zuid-Australië maakte 821 voor 7 wickets, waarvan K. Rildings 151, Don Bradman 138, Badcock 236, Waite 137, terwijl Queensland er 222 en 377 bij - eensloeg. Bradman for ever, het is toch een geweldenaar, steeds maar hon derden en nog eens honderden te vergaren, is toch een prestatie! Maar de andere heeren zijn ook niet voor de poes, o.a. de 236 van Badcock mogen er ook zijn. En dan de listige balletjes van Grimmett, daar waren de Queens- land-batsmen toch niet tegen opgewassen. Cijfers als 4 voor 71 en 6 voor 24 spreken voor zichzelf. Ook O'Reilly viert nog steeds triomfen, o.a. in den wedstrijd van Victoria tegen N.Z. Wales nam hij 9 wickets voor 147 runs. Hoe de cricket-competitie het a.s. seizoen in Engeland zal ver- loopen blijft nog een groote vraag. Diverse clubs zijn noodlijdend geworden door de slechte omstandigheden en wij zijn benieuwd, hoe één en ander in de toekomst opgelost zal worden. Ajacieden, wilt U een prettigen zomer hebben, speelt dan cricket. Het houdt U fit. F. DUKKER, Maasstraat 192, Amsterdam-Z. 195

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 43