niet geheel vrij uit. Beide backs ontliepen elkander niet veel, doch vinden wij de Weert toch altijd nog een tikje beter dan Janse, die, dit moet gezegd, zijn plaats in het eerste Juniorenteam volkomen waard blijkt te zijn. Het wedstrijdverloop was zoowel voor- als na de rust tamelijk regelmatig, hetgeen in kort bestek samengevat wil zeggen; wat het spel betreft; Ajax steeds sterker en aangaande de doelpunten; beide helften ieder drie. Theo Brokmann bezorgde zijn ploeg met 2 goede doelpunten een 20 voorsprong, waarna Zeeburgia tegen scoorde. Na de rust bracht Hoks met een fraaie goal de stand op 31 en deed Estie, in den vorm van een goed doelpunt, ook een duit in het zakje. Zeeburgia wist nog éénmaal het Ajax-net te vinden, zoodat met reeds gememoreerden uitslag scheidsrechter Post, die zich van zijn taak goed heeft gekweten, het einde blies. In den vroegen morgen hadden wij met de match Adspiranten I Z.F.C. I voor 1940 al de jeugdvoetbal-primeur gehad. Deze wedstrijd werd door onze boys met 31 gewonnen en hoewel de overwinning volkomen verdiend was, zat er door een scheidsrechterlijke dwaling toch een wrang bijsmaakje aan. Toen Z.F.C. na halftime met 10 de leiding had, kreeg één der Zaansche backs den bal geheel per on geluk tegen zijn hand. Een echt geval van onmoedwillig hands, doch inplaats dat de „ref" door liet spelen, gaf hij ons een penalty cadeau, waaruit v. Dijk gelijk maakte. Dit werkte zoo deprimeerend op de Z.F.C.'ers, dat hun tegenstand ineens finaal gebroken was en het heeft Ajax verder weinig moeite gekomst om de zege veilig te stellen, v. d. Bold en Timp scoorden ieder nog een doelpunt, zoodat de Zaan dammers met een 31 nederlaag huistoe konden gaan. Goalkeeper Blad heeft het hem toevertrouwde doel goed verdedigd, alleen willen wij hem adviseeren om bij het uittrappen den bal immer en altijd naar de vleugelspelers te dirigeeren. Van de backs prefe reerden wij vcndaag Anneveld boven Couton. Eerstgenoemde speelde een uitstekende match, doch Couton raakte den bal nogal eens half, met gevolg, zoogenaamde „fladderballen". Van de halfbacks trad Koenders het meest op den voorgrond. Vieren- halm kan wat het geven van passes betreft, een voorbeeld aan zijn rechtshalf nemen. Lange pitten naar de vleugels, of een scherpe pass, tusschen de backs door, naar je centre-forward, dat is de taal die een centre-half o.a. moet spreken (figuurlijk dan) om eens Wim Anderiessen zijn plaats in te nemen, boy! Stam lijkt ons voor het eerste elftal nog iets te klein (familiekwaal) maar veel aan de rekstok hangen Wim. Wat de voorhoede betreft, kon ons heden het spel van v. Dijk nog het meeste bekoren. Alleen niet te veel pingelen Gé, het Ajax-spel is nu eenmaal gebaseerd op techniek en samenspel. Smit moet leeren zuiver links en rechts te schieten en hetgeen hier ge schreven staat over van Dijk is ook voor hem bestemd. Een gratis advies boy, doe er je voordeel mede. De Boer hebben wij wel eens beter gezien; meer de outline houden vriend en alleen bij een aanval van links naar binnen komen. Timp zal bij Jack in de leer moeten gaan voor sprinten, alleen maar wachten tot de bal op een presen teerblaadje voor je voeten komt, is niet de taak van een centre-for ward. Vrijloopen, positie kiezen (ook als de bal niet in de buurt is) zijn de elementaire begrippen van het spel, die een goed voetballer onder de knie moet hebben, v. d. Bold begon zwak, maar werd al lengs beter en boekte tenslotte nog een persoonlijk succes, door met een listig schot ons tweede doelpunt te scoren. De eerste jeugdflits in 1940 is weer ter wereld; aan onze junioren en adspiranten de taak, om er voor te zorgen, dat de volgende flitsen steeds van prettige matches en last but not least van Ajax- overwinningen kunnen gewagen. So long! BROWN. 194

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 42