„is ook voor vandaag van toepassing gebleken. Dit elftal ontpopt zich „langzamerhand als een goed geheel en van enkele spelers zullen wij „m.i. nog veel genoegen beleven. De opstelling was vandaag als volgt: van Heusden Ter Beek Bosboom Hordijk Fokken Hardeveldt Blom Stam Tiepen Bloem Bakker „Over de spelers het volgende: van Heusden uitstekend, Ter Beek „en Bosboom ontliepen elkaar niet veel, alleen zou ik willen, dat „Ter Beek in plaats van terug te trekken, en daardoor de tegenpartij „kans te geven, meer direct aanvallend te werk ging. Van de halves „noem ik weer in de eerste plaats Fokken, dan Hordijk en daarna „Hardeveldt; deze laatste heeft echter ook zeer goede dingen gedaan. „Over een voorhoede, die negen goals weet te maken, behoef ik niet „uit te wijden. Goede wijn behoeft geen krans; de besten waren vol- „gens mij, Blom, Stam en Bloem. Tiepen moet zijn stijl van loopen „eens herzien; hij loopt te veel in gebogen houding en daardoor ont- „gaat hem dikwijls, welke speler van zijn team in de beste positie „staat om den bal van hem te ontvangen. Bakker heeft vandaag 4 „goals gemaakt en je zou dus zeggen, hij was de primus interpares, „maar volgens mij was hij dat toch niet. Hij zwerft te veel naar het „midden, heeft zijn kansen vandaag wel benut, maar zeer dikwijls is „dat naar binnenloopen oorzaak van opstopping voor de goal en „loopen de spelers elkaar in den weg. Toch moet ik hem ter eere „nageven, dat hij vandaag met veel meer élan gespeeld heeft, dan „wij in lang van hem gewend waren." Hier eindigt het verhaal van den heer van Os en zijn wij tevens aan het einde van onzen laatsten „flits" over het jeugdvoetbal van onze vereeniging in 1939. Wij stellen ons voor mits wij geen pro testen ontvangen om deze rubriek ook in 1940 met onze indrukken over Ajax-Junioren en Adspiranten te vullen en besluiten dan met den wensch, dat het nieuwe jaar onzen Ajax-keien in spé veel vreugde en succes zal breftgen. Zondag 3 Maart. En zoo zijn wij dan eindelijk uit ons isolement verlost. is ook voor ons de voetbalzon weder opgegaan en hebben wij dan toch weer eens een dag beleefd, waar wij voetballers nu eenmaal niet meer buiten kunnen. Zoo'n paar Zondagen zonder voet. bal is natuurlijk wel eens prettig.... je hebt dan echt zoo'n dag voor jezelf.... zoo'n dag. nu ja u kent dat wel.... bij een goede sigaar of pijp tabak je krantje lezen, een kop koffie zonder vel met stoffee ring etc.... maar het moet niet te lang duren, want dan is de room er gauw af. Maar enfin, het leed is weer geleden en de eerste schuchtere schre den zijn weer op het voetbadpad (dat nog erg glibberig was) gezet. Ons eerste junioren team zette het nieuwe jaar goed in en klopte Zeeburgia volgens de regelen der kunst met 42. Weliswaar stond het vertoonde nog lang niet op het oude peil, maar ca. tien weken zonder training of wedstrijd is nu niet bepaald bevorderlijk voor de individueele conditie of het ploegverband. Toch viel er op dezen eersten dag nog wel het een en ander te genieten en zagen wij van onze jongens diverse staaltje goed voetbal. Van de voorhoede bleken Estie, Brokmann en Petrie het beste overwinterd te hebben en waren Zwaan en Hoks nog niet geheel uit hun voetbal winterslaap ontwaakt. In de halflinie kwam o.i. captain Koers het beste voor den dag, alhoewel ook Meyer en Eenenaam een nuttige partij hebben gespeeld. Doelman Hagen deed nog wat onwennig, had eenige zwakke momenten en ging bij het tweede Zeeburgia-doelpunt 193

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 41