Jeugdvoelbal-fliisen. uit het spel is, nadat hij geheel en al over de lijn is gegaan. Rolt de bal op de lijn ol is een klein deel van den bal nog op de lijn, dan is de bal in het spel. Om een doelpunt te kunnen toekennen, behoort een bal dus geheel over de doellijn te zijn; het doelvlak wordt daarom niet meer gevormd door de voorzijde van palen en lat en den grond, doch door de achterzijde. De lijnen van het doelgebied en het strafschopgebied behooren tot deze gebieden. Een overtreding op de lijn van het strafschopgebied wordt behandeld als ware de overtreding binnen dat gebied geschied. In een nieuwen druk van de Handleiding, die in bewerking is, zullen bovengenoemde veranderingen zijn aangebracht. Namens de Spelregelcommissie: Mr. R. W. PIK, secretaris. Overgenomen uit „De Sportkroniek". (Red.) Door het langdurig bezoek van Koning Winter is onze stof tot schrijven over het Ajax-jeugdvoetbal zeer beperkt en hebben wij slechts twee wapenfeiten, die wegens plaatsgebrek in ons vorige clubblad niet gememoreerd konden worden, aan de vergetelheid te ontrukken. Het eerste wapenfeit is dan de klaterende 90 overwinning van ons eerste junioren-team op Blauw-Wit. Ons mede-commissielid Koomen vertelt hiervan: „Bij een weersgesteldheid, die nu niet bepaald ideaal voor voetbal „kon worden genoemd, het stortregende n.l. vond deze wed strijd plaats. De scheidsrechter, die voor den aanvang van meening „was, „dat het best ging", had er in de rust, naar ik geloof, spijt van, „maar toen waren onze jongens niet meer over te halen om te stoppen, „want het ging „veel te goed". Er werd gecombineerd, dat het een „lieve lust was en Blauw-Wit, dat geen vat op het spel van onze „jongens kon krijgen, ging kansloos in de modder ten onder. Vooral „onze centreforward had er buitengewoon veel zin in en nam dan „ook het grootste deel der doelpunten voor zijn rekening. Ook onze „beide vleugelspelers waren zeer actief en hebben veel tot de over winning bijgedragen. Trouwens, het geheele elftal heeft een besten „wedstrijd gespeeld en de cijfers zeggen in dit opzicht dan ook ge- „noeg. Rest mij nog te vermelden, dat met een „tooverschot" zelfs „onze rechtshalf een doelpunt scoorde en dat in de aangenaamste „verhouding werd gespeeld." Tot zoover collega Koomen. Ons eerste Junioren-elftal gaat nu met de volgende cijfers onge slagen aan het hoofd van de afdeeling. gesp. gew. gel. verl. Junioren I 9 9 0 0 Zooals men dus ziet, hebben onze jongens tot nu toe hun program ma zonder één steek te laten vallen afgewerkt. Wij zullen nu maar hopen, dat de „ijstijd" geen nadeelige gevolgen voor ons elftal zal hebben en dat in 1940 op denzelfden voet zal worden voortgegaan als in het jaar, dat achter ons ligt. Het tweede wapenfeit betreft ons tweede Junioren-team. Dit elftal behield zijn kans op het kampioenschap, door O.V.V.O. I met 91 te verslaan. Onze trouwe reporter Piet van Os schrijft over dezen wedstrijd: „De loftrompet, die ik de vorige week over dit elftal geblazen heb, 192

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 40