Van een Ajax-supporler. De redactie van ons blad ontving van een Ajax-supporter onder- staanden brief en alhoewel wij de taal en den stijl niet bewonderen, hebben wij gemeend, om eens een beeld te geven van hetgeen er bij sommige Ajax-aanhangers omgaat, dit schrijven toch in zijn ge heel in onze krant af te drukken. Meneer van de Redactie, U zult wel vreemd opkijken, dat U van een U onbekend manspersoon een lettertje krijgt toegezonden voor de Ajax-krant. Kijk meneer, dat zit zoo. Ik ben om zoo te zeggen bij Ajax kind aan huis. Ik loop, of liever ik sta, al vanaf den oer-tijd bij Ajax mee en heb al heel wat voetballief en -leed voor mijn zeven stuivers meegemaakt. Ik heb Gerrit Ziegeler nog in het doel zien staan reuze sof heeft die vrijer gehad, net voor den glorie-tijd der Ajax-gladiatoren zijn plaats aan Smit afgestaan en hij kon toch bliksems goed keeperen. Swartouw en Gilissen heb ik ook nog gekend en Swift, met zijn geweldige kop ballen de man met de ijzeren pot noemden wij hem. En dan had je Buwalda als linksbuiten en aan den anderen kant Opoe Grootmeijer. Die kon er ook wat van, maar die had voor een pootige back nogal gauw de beverd. Maar meneer de redactie, dat is allemaal uit de oue doos en dat is begraven. Ik wil het echter over het nu hebben. Ik wil U en Uw medestrijders een hart onder jullie riemen steken, want dat jullie siekeneurig in de put zitten, staat voor mij vast. Blauw-Wit (je mag tusschen twee haakies die vent van het doel- puntenbord wel eens les in de Ned. taal geven, want die schreef blauw-wit met één w.) heeft jullie en mij een leelijke kool gestoofd en denkt nu op stap kampioen te worden. Dat zal niet gaan, meneer, daar komt niks van in. Nu zal je zeggen, hoe weet jij dat, en daar ik me dat best voor kan stellen, zal ik het U hier eens haarfijn vertellen. Niet dat ik Schindeler en zijn jongens een kampioenschap niet gun, niks hoor, ze hebben een best ploegie, maar ze zitten in de verkeerde afdeeling, dat is de sjoos. Ik heb dan die 31 nederlaag niet kunnen verkroppen en heb dien Zondagavond voor mijn laatste 2 heitjes door Cleopatra een blik in de sterren laten slaan. Cleopatra, mag ik U even voorstellen, dat is die dame uit de nou ja, dat doet er niet toe, ik ga geen gratis reclame maken dat is dan die dame, die aan de astrologie of zoo iets doet en haar brood met in de sterren kijken of lezen ophaalt. Cleo patra is in trance de Melkweg opgewandeld en toen zij weer bij kwam, heeft zij mij verteld, dat er in de sterren staat geschreven, dat niet Blauw-Wit, maar Rood-Wit kampioen wordt. Zij zei, en liegen doet ze nooit, of je zou weg moeten loopen zonder te betalen (en dat ziet ze natuurlijk vooruit), dat BI.-Wit verloor van A.D.O., D.O.S. en D.W.S. en dat Ajax nu ja, da's in de bus en daar kleppen we verder niet over. Meneer, Piet van de Staantribune (mijn naam doet er niet toe, je bent zoo gauw populair bij de kameraden op het schellinkie) heeft zijn hart gelucht en ik hoop nu maar, dat U mijn brief niet onder U houdt en aan Keizer en zijn kornuiten vertelt, hoe wij er voor staan. U zult zien, daar verwed ik een pakkie saffies om, dat het uitkomt en eindig nou met een stevigen poot. PIET VAN DE STAANTRIBUNE. 185

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 33