Amsierdamsch Elftal- Zwaluwen. Uit de oude doos (Dit overzicht werd 26 December 1939 geschreven; het is echter niet de schuld van de Redactie dat dit „nieuws" U eerst half Maart 1940 bereikt). De 24ste December 2de Kerstdag waren de Zwaluwen op ons mooie stadion neergestreken om tegen de fine-fleur van de A.V.B. hun krachten te meten. Het puikje van het puikje was samengebracht, en het was toch wel jammer, dat er op het allerlaatste oogenblik toch nog eenige wijzigingen plaatsvonden. Maar de talrijke opgekomen voetbalschare heeft een voortreffelijk partijtje voetbal te zien gekre gen; het publiek was nu eens niet bekocht. Uit den aard der zaak waren we vooral nieuwsgierig hoe de nieuwe spil van het Neder- landsche elftal het er wel af zou brengen, en ik moet eerlijk zeggen dat hij heusch wel kwaliteiten heeft. Ja.... als onze Wim zich kwaad maakt, prefereeren wij hem nog verre, maar. die staat er op om bij de Veteranen te worden ingelijfd, en dan zijn alle liedjes ,van verlangen uitgespeeld. Maar Poulus heeft kwaliteiten, nu nog wat meer routine en dan zal hij er heusch wel komen. De kleine Balvers was een puike linksbinnen, herhaaldelijk was hij zijn tegenstanders te slim af; ook Caldenhoven is toch een geweldenaar en vooral tegen een met klein spel opereerende voorhoede is hij de onbestreden heer en meester. Maar ook van Stokken aan de andere zijde bleek een beste Zwaluw, zijn opstellen en afnemen waren subliem. Alle spelers bespreken doen wij uit den aard der zaak niet, maar daar onze Fischer als rechtsbuiten bij het Amsterdamsche Elftal fun geerde, willen wij toch gaarne een paar woorden aan zijn spel wijden. Hij had voortreffelijke momenten en met zijn geweldig snelle rennen zaaide hij als het ware herhaaldelijk onrust in het Zwaluwenkamp. Jammer was het dat hij nog wel eens in tactiek te kort schoot, maar ja. de jeugd moet niet alleen leeren, maar ook.... afleeren. Keulen en Aken zijn per saldo ook niet in een dag gebouwd. Een ding moet je toch eens goed in je oor knoopen Gerrit; ga als rechtsbuiten toch in vredesnaam geen ballen halen!!!! Stel je steeds zoo scherp moge lijk op, denk natuurlijk aan de buitenspel-val maar. kleef niet aan je eigen half vast. Ik zag je eenige malen gewoon terug hollen, terwijl je eigenlijk de andere kant uitmoest. Als rechtsbinnen mag je zwerven, maar een goede buitenspeler is steeds in „blijde verwachting", en staat al in starthouding klaar om als hem een bal wordt toegespeeld direct op „topsnelheid" een „slippertje langs de lijn" te maken, of op de keeper af te gaan. Onze elftal-commissie moest eigenlijk van iedere belangrijke wedstrijd een film kunnen maken, en deze met de spelers en den trainer op een trainingsavond bespre ken. Want als een speler zich zelf op het veld fouten ziet maken, zal hij deze véél vlugger afleeren, dat spreekt vanzelf. Ik vertrouw dat je het niet vervelend zult vinden dat we je spel „in ons eigen blad" even onder de loupe namen,- je weet wel dat het heusch niet kwaad bedoeld is. J. S. 171

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 19